ایادی بیگانگان درصدد تغییر محتوای 13 آبان
ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی

محمدنجار گفت: ایادی بیگانگان در تلاشند تا چهره و محتوای 13 آبان را تغییر دهند اما ملت ما باید در مقابل توطئه دشمنان هوشیار باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مصطفی محمدنجار وزیر کشور ظهر امروز طی سخنانی در گردهمایی معاونین سیاسی-اجتماعی و فرهنگی استانداری‌های سراسر کشور در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور با گرامی داشت روز 13 آبان، سال‌روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) گفت: این روز از ایام الله و نماد مقاومت و مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی است.
وی افزود: ایادی بیگانگان در تلاشند تا چهره و محتوای 13 آبان را تغییر دهند اما ملت ما باید در مقابل توطئه دشمنان هوشیار باشند تا استکبار جهانی نتواند بوسیله ایادی‌اش به اهداف شوم خود دست یابد.
وزیر کشور با اشاره به برنامه‌ها و اهداف دولت دهم برای عدالت گستری خدمتگزاری و پیشرفت بهتر و گسترد‌ه‌‌تر در کشور، اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها، دور سوم سفرهای استانی هیئت دولت و اجرای بهتر اصل 44 قانون اساسی را از جمله این برنامه‌ها عنوان کرد.
وی با تأکید بر اینکه دولت دهم به دنبال توسعه و تحول سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کشور است، گفت: باید به وسیله الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت و عدالت را عمق بخشد و مصادیق عدالت در تمامی ابعاد را شناسایی کرد.
محمدنجار، وزارت کشور را ستون فقرات اجرایی کشور و قلب سیاسی دولت دانست و رسیدگی فوری به مسائل و مشکلات مردم، ارتباط چهره به چهره، انقلابی کار کردن و انضباط کاری را از جمله وظایف استانداران و معاونین آنها برشمرد.
وی با اشاره به هدفمند کردن یارانه‌ها افزود: هدفمند کردن یارانه‌ها آینده کشور را بیمه می‌کند و با تدبیر می‌توان مشکلات اجرایی و تبعات آن را برطرف کرد.
وزیر کشور از معاونین استانداری‌ها خواست در تهیه مصوبات و طرح‌های سفرهای استانی نقش فعالی را ایفا کنند و تصریح کرد: باید با همت و تلاش مصوبات دورهای اول و دوم سفرهای استانی هیئت دولت را پیگیری کرد تا عملیاتی شود.
وی اتخاذ رویکرد فرهنگی و اجتماعی سفرهای دور سوم هیئت دولت را در جهت گسترش و حاکم شدن ارزش‌ها و آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: باید با تلاش اخلاق اسلامی را گسترش و امید به زندگی و آینده، نشاط و شادابی اجتماعی را در جامعه گسترش داد.
محمدنجار، توسعه مدیریت، سرمایه گذاری در استان‌ها، اصلاح تشکیلات، اصلاح فرایندها، هویت بخشی به نیروها، تکریم مردم و بهره‌وری را از جمله وظایف معاونین استانداری‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: دولت به دنبال تحول اجتماعی و فرهنگی در کشور است.