حجاریان: برای تدبیر و اعتدال آیت‌الله خامنه‌ای در رهبری نظام، بدیلی سراغ ندارم
ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی
سعید حجاریان تاکید کرد که حتی اگر به قاعده ولایت فقیه هم اعتقاد نداشته باشیم، الان بهترین کسی که می‌تواند مطلقاً ایران را رهبری کند، آیت‌الله خامنه‌ای است.

به گزارش ایرنا، اگرچه حدود یک‌ماه از آزادی سعید حجاریان، تئوریسین جریان اصلاحات، می‌گذرد اما با این حال و برخلاف ادعای اصلاح طلبان، او نه تنها اعترافات خود را تکذیب نکرد که حتی همچنان بر عقاید جدیدش پافشاری می‌کند.
این موضوع پس از دیدار اخیر او با تعدادی از دوستان قدیمی‌اش بار دیگر تایید شد.
حجاریان که پیش از این دیدارهای متعددی با شخصیت‌های مطرح جریان اصلاح‌طلب داشته است، اخیرا در ملاقات با چندتن از دوستان قدیمی خود در یک نهاد ، به طرح موضوعات تامل برانگیزی پرداخت و ریشه وقایع و ناآرامی‌های پس از انتخابات را "تندروی اصلاح‌طلبان" دانست.
آنچنان که یکی از این دوستان قدیمی حجاریان به خبرنگار شبکه ایران گفت، این عضو مستعفی جبهه مشارکت خطاب به دوستان خود که از وی درباره واقعی بودن اظهاراتش در دادگاه و مصاحبه های اخیرش می پرسیدند، اظهار داشت: "مشکل اصلی اصلاح طلبان از زمانی که احمدی نژاد رئیس جمهور شد به وجود آمد، با این حال اگر افراطی‌گری‌های ما در دوره اصلاحات نبود، هرگز دولت نهم با چنین جهت گیری‌هایی روی کار نمی‌آمد".
اما در حالی که بر اساس اعترافات متهمان در دادگاه های کودتای مخملی و روشنگری‌های مقامات مطرح کشور از جمله فرمانده سپاه پاسداران، مشخص شد که سران اصلاحات درصدد تضعیف و حتی حذف جایگاه ولایت فقیه بوده‌اند، حجاریان به انتقاد از این رویکرد اصلاح طلبان پرداخت.
بنابر آنچه این همکار قدیمی و البته اصولگرای حجاریان از محتوای این جلسه گفته است، او در این دیدار تاکید کرده است: "حتی اگر مطابق برخی استراتژی‌ها، به قاعده ولایت فقیه هم اعتقاد نداشته باشیم، الان بهترین کسی که می‌تواند مطلقاً ایران را رهبری کند، آیت الله خامنه‌ای است."
وی درباره علت چنین اظهارنظری هم، توضیح داده که از نظر او "تدبیر و اعتدال رهبر انقلاب در هدایت نظام، در میان تمامی رجال موجود سیاسی کشور بدیلی ندارد."
حجاریان در پایان عنوان کرده که "با توجه به رفتارهای تند ما در دولت اصلاحات و پس از آن که منجر شد طی 4-5 سال اخیر سال به سال از موقعیت قبلی خود عقب تر بیفتیم، اکنون تکرار این رفتار خطای بارزی است که وضع سیاسی‌مان را به نسبت موقعیتی که امروز در آن قرار داریم، هم بدتر می کند."
به گزارش شبکه ایران پس از انتشار اعترافات سعید حجاریان در دادگاه کودتای مخملی چهره‌ها و رسانه‌های اصلاح طلب مدعی شدند که این اعترافات تحت فشار و شرایط زندان بوده است و قطعا حجاریان به محض آزادی، این اعترافات را تکذیب خواهد کرد.
اما با وجود اینکه منابع خبری از تلاش برخی چهره‌های اصلاح‌طلب برای تحریک و ترغیب حجاریان به تکذیب افشاگری‌هایش خبر می‌دهند، حجاریان با پافشاری بر مواضعش، همچنان بر عقاید جدیدش تاکید می‌کند.