یک روزنامه دوم‌خردادی اعلام کرد: احمدی‌نژاد، سوار بر بزرگ‌ترین تریبون‌های جهانی
ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی
یک روزنامه دوم خردادی در صفحه اول شماره امروز خود با انتشار نموداری به آمار جالبی از مصاحبه‌های محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان با رسانه‌های خارجی اشاره کرد.

به گزارش ایرنا آنچنان که روزنامه اعتماد نوشته، رئیس جمهور کشورمان طی چهار گذشته با ایراد 146هزار و 700 واژه در گفت‌و‌گو با 25 رسانه خارجی، همزمان با طرح دیدگاه‌ها، مواضع و پیشنهادهای جمهوری اسلامی و دفاع از کشورمان، رفتار کشورهای زورگو را به چالش کشیده است.
البته هدف این روزنامه اصلاح طلب از انتشار آمار مصاحبه‌های رئیس جمهور کشورمان در طی چهار سال اخیر، امتیاز دادن به وی نبوده، بلکه گفت‌و‌گوهای رئیس جمهور برای تبیین دیدگاه‌ها و نظرات جمهوری اسلامی در جهان و به چالش کشیدن استکبار، بهانه‌ای شده تا روزنامه اعتماد مدعی شود، چرا احمدی نژاد با وجود بیان 146 هزار و 700 واژه با 25 رسانه‌های پرمخاطب خارجی، مصاحبه‌ای با روزنامه‌های داخلی نداشته است.
با این حال از آنجایی که به گفته این روزنامه این آمار از آرشیو "پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری" و خبرگزاری "ایرنا" استخراج شده است، می‌توان آن را مورد توجه و تجزیه و تحلیل قرار داد.
بر اساس این گزارش، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان از ابتدای فعالیت دولت نهم با رسانه‌های کشورهای ونزوئلا، بلاروس، ارمنستان، نیکاراگوئه، هند، ترکیه، اندونزی، مالزی، لبنان، چین، آذربایجان، ایتالیا، الجزایر، انگلیس، اسپانیا، آلمان، قطر، روسیه، عربستان، عراق، فرانسه، ژاپن و آمریکا مصاحبه‌هایی را انجام داده که در این میان 43 درصد از این مصاحبه‌ها با رسانه‌های آمریکایی که پر مخاطب‌تر از سایر رسانه‌ها هستند، انجام گرفته است.
گرچه روزنامه اعتماد از اینکه با رئیس جمهور مصاحبه اختصاصی نداشته ممکن است نسبت به حضور احمدی نژاد در پربیننده‌ترین رسانه‌های دنیا دلخور باشد اما برگزاری کنفرانس‌های خبری مختلف رئیس جمهور با حضور خبرنگاران رسانه‌های داخلی از جمله روزنامه اعتماد، در چهار سال اخیر رکورد خوبی به جای گذاشته است.
علاوه بر این آنچنان که کارشناسان عرصه ارتباطات و سیاست تاکید می‌کنند، حضور تاثیرگذار رئیس جمهور کشورمان در تریبون‌های پرمخاطب دنیا و طرح ماهیت انقلاب اسلامی و ویژگی‌های برجسته ملت ایران نه تنها ضعف یا اقدام نادرستی نیست، بلکه تصدیق کننده ویژگی برجسته‌ای است که در سال‌های اخیر دستاوردهای مختلفی از جمله حمایت ملت‌ها برای انقلاب و ایران داشته است.
در همین رابطه، پرفسور حمید مولانا، استاد رشته ارتباطات دانشگاه امریکن، احمدی‌نژاد را یک "رسانه" خوانده و گفته که او پیام مردم ایران را به خوبی و از موضع اقتدار به جهانیان رسانده است.
اما نکته جالب توجهی دیگری که در آمار ارائه شده این روزنامه به چشم می‌خورد تعداد واژه‌های مثبتی است که در طول چهارسال گذشته بارها و بارها از زبان رئیس جمهور کشورمان در مصاحبه با رسانه‌های پرمخاطب دنیا بیان شده و وجهه‌ای مناسب را از ملت ایران به دنیا ارسال کرده است. واژه هایی چون: گفت‌و‌گو، عدالت، صلح و نفی بی‌عدالتی.
این نکته نیز قابل تامل است که رئیس جمهور در عوض مصاحبه نکردن با روزنامه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب، به طور مستمر در برنامه‌های زنده تلویزیونی سیمای جمهوری اسلامی کشورمان به سوالات عمده کارشناسان و انتقادات آنها پاسخ گفته و آخرین تصمیمات دولت را با مردم در میان گذاشته است.
به گزارش شبکه ایران با وجود انتقاد این روزنامه دوم‌خردادی از مصاحبه احمدی‌نژاد با رسانه‌های پر مخاطب آمریکایی، از جمله "سی‌ان‌ان" و "سی‌بی‌اس"، برخی از چهره‌های برجسته اصلاح‌طلب در ماه‌های اخیر و پیش از آن، به مصاحبه با رسانه‌هایی از جمله "صدای آمریکا"، "رادیو فردا" و رادیو "صدای آمریکا" که گفته می شود همگی به سرویس جاسوسی آمریکا وابسته هستند، پرداخته‌اند.
علاوه بر این، تلویزیون و رادیوی "بی‌بی‌سی فارسی" که به همراه سه رسانه‌ مذکور نقش پررنگی در هدایت آشوب‌های اخیر و تحریک مردم به اغتشاش داشت، از دیگر رسانه‌هایی است که مصاحبه‌های تند و تیز برخی چهره‌های اصلاح‌طلب علیه نظام، در آن بازتاب داده می‌شود.