آبخضر با تشریح برنامه‌های شورای هماهنگی برای تجمع 13 آبان اعلام کرد
ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی
"مرگ بر اسرائیل " و "مرگ بر آمریکا " شعار متحد ملت در 13 آبان

خبرگزاری فارس: دبیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: 13 آبان یک روز ملی است و در این روز مانند سالهای گذشته "مرگ بر اسرائیل " و "مرگ بر آمریکا " شعار متحد ملت در این روز خواهد بود.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اصغر آبخضر دبیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشستی خبری که پیش از ظهر امروز در خصوص یوم‌الله 13 آبان سال 88 در دفتر این شورا برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه تاریخ خونبار انقلاب اسلامی ایران حامل روزهای سرنوشت ساز و غرورآفرین است، اظهار داشت: هر یک از این روزها یادآور ارزش‌های بسیار متعالی و کم نظیر در تاریخ جهان است.
وی اضافه کرد: روز یوم‌الله 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و بیانگر سه واقعه مهم تاریخ یعنی تبعید حضرت امام (ره) در سال 43، کشتار دانش‌آموزان در سال 57 و تسخیر لانه فساد و جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال 58 است.
دبیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه روز 13 آبان در تاریخ انقلاب اسلامی از جمله روزهایی است که دربین ایام‌الله ما درخشندگی خاصی دارد، خاطرنشان کرد: حکمت الهی این روز را مقارن با پدید آمدن سه جریان مقدس و سرنوشت‌ساز در سه مقطع زمانی جدا از هم قرار داد که هریک نقطه عطفی در تاریخ حرکت توفنده انقلاب اسلامی بود.
آبخضر سه جریان نامبرده را دارای ویژگی‌هایی دانست و اضافه کرد: جامعه انقلابی ما مخصوصاً دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز کشور از 13 آبان سال 42 درس پیروی از رهبری و ارزش ولایت الهی، از 13 آبان سال 57 درس ستیز و مقابله با ظلم و جور و از 13 آبان سال 58 درس ایمان، استواری و برائت از شیطان و زورگویان را آموخته‌اند.
وی با تاکید بر اینکه هر یک از این سه حادثه مهم برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود، تصریح کرد: حادثه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بدون شک غرورانگیز‌ترین حرکتی بوده است ‌که توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) برای تحقیر دشمن یعنی شیطان بزرگ شکل گرفت.
دبیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) که تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول دانسته بودند، خاطرنشان کرد: ‌امروز در آستانه سی‌امین سالی که از آن حادثه مهم و عظیم می‌گذرد، انقلاب اسلامی ایران یک حیات عزت‌مند را بدون ارتباط با آمریکا می‌گذراند و در این مدت جمهوری اسلامی ایران با سرافرازی در برابر عظیم‌ترین توطئه‌ها ایستاده و خم به ابرو نیاورده است.
آبخضر در ادامه در خصوص پیام یوم‌الله 13 آبان به ملت‌ها و دولت‌ها گفت: پیام این روز را می‌توان در این جمله خلاصه کرد که بدون اتکا به آمریکا و سایر قدرت‌ها می‌توان مستقل، سربلند، با افتخار و آزاد زیست.
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اهداف ستادهای 13 آبان اظهار داشت:احیا و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره وقایع این روز مهم، تبلور ملی روحیه مبارزه با استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا با ایجاد وحدت ملی و تبعیت از مقام معظم رهبری، ایجاد شناخت میان مردم ایران به ویژه جوانان ایران و جهان نسبت به سیاست‌ها و خیانت‌های آمریکا در خلیج فارس و در کل جهان بویژه کشورهای اسلامی و نهایتا مبارزه با استکبار جهانی که از اصول ارزشی و آرمانی ملت مسلمان به شمار می‌رود، از جمله اهداف این ستادها است.
دبیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به تشکیل 8 کمیته اصلی در ستاد مرکزی برگزاری مراسم 13 آبان افزود: کمیته دانشجویی و دانش‌آموزی با حضور کلیه تشکل‌ها، کمیته تشکل‌های مردمی، کمیته ارتباطات و رسانه، کمیته استان‌ها و اجرای مراسم از جمله دیگر کمیته‌های فعال، ستاد مرکزی مراسم 13 آبان هستند.
آبخضر اضافه کرد: دیدار مقام معظم رهبری با دانش‌آموزان و دانشجویان در روز سه شنبه 12 آبان، حضور تشکل‌های دانش‌آموزی با لباس فرم از جمله بسیج دانش‌آموزی، فرزانگان و پیشتازان و هلال‌احمری‌ها، برگزاری نشست دانشجویی انقلاب دوم، نماد استکبارستیزی دانشجویان باحضور حسن رحیم‌پور ازغدی، تدارک امکان بازدید دانشجویان و دانش‌آموزان از نمایشگاه ادوات جاسوسی آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی، برگزاری نمایشگاه‌های کاریکاتور هنرمندان ایرانی و خارجی با موضوع استکبارستیزی در دانشگاه‌ها و همچنین برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع آمریکاشناسی و اجرای مسابقات فرهنگی و هنری شعر، قطعه ادبی و مقالات با موضوع وقایع 13 آبان و نواخته شدن زنگ مرگ بر آمریکا در مدارس سراسر کشور از جمله مهمترین برنامه‌های کمیته‌های دانش‌آموزی و دانشجویی ستاد مرکزی مراسم 13 آبان است.
وی در خصوص برنامه‌های ویژه مراسم 13 آبان نیز گفت: این مراسم از ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 13 آبان آغاز می‌شود و تلاوت قرآن کریم،‌اجرای سرودملی و سرود مرگ بر آمریکا، قرائت بیانیه‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و طلاب واجرای سرود همگان دانش‌آموزی و سخنرانی یکی از شخصیت‌های برجسته نظام جمهوری اسلامی ایران و در پایان قرائت قطعنامه از جمله برنامه‌های مراسم روز 13 ‌آبان است.
دبیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دیگر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای بزرگداشت روز 13 آبان اشاره کرد و گفت: آماده سازی فضای مناسب برای برگزاری مراسم در سراسر کشور، طراحی و چاپ پوسترهای 13 آبان، نصب بنرها و بیلبوردها با همکاری شهرداری تهران، هماهنگی با شرکت واحد اتوبوسرانی و مترو تهران جهت ایاب و ذهاب شرکت‌کنندگان مراسم از دانشگاه‌ها، مساجد و میادین اصلی شهر، هماهنگی برای حضور واحدهای خدماتی و استقرار خودروها و آمبولانس‌های امدادی، استقرار تانکرهای آب آشامیدنی، ایستگاه‌های فرهنگی و همچنین ایجاد محدوده ترافیکی در خیابان طالقانی از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه در خیابان طالقانی حد فاصل چهارراه سپهبد قرنی تا چهارراه شهید مفتح تا پایان مراسم از جمله سایر فعالیت‌های ستاد مرکزی برگزاری مراسم 13 آبان است.
آبخضر در ادامه سخنانش با طرح این پرسش که چرا ملت ایران بخصوص دانشجویان و دانش‌آموزان هر ساله روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی می‌دارند اظهار داشت: مسئله استکبارستیزی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که متاسفانه در بعضی از سالها نسبت به آن غفلت شده است.
وی در خصوص کارنامه آمریکا در قبال ملت ایران نیز گفت: قبل ازانقلاب نقش مهم آمریکا در کودتای 28 مرداد، راه‌اندازی ساواک، حمایت شدید آمریکا از سرکوب مخالفان رژیم و حرف‌شنوی شاه از دست‌گماشته‌های آمریکا در کشور، طراحی کشتار و قتل عام دانش‌آموزان و دانشجویان در سال 57 مقابل دانشگاه تهران، طراحی کودتای نظامی جزو اهم خیانت‌های آمریکا نسبت به ایران است.
دبیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تا پایان جنگ تحمیلی نیز دولت آمریکا با حمایت از نهضت‌ آزادی و دیگر گروه‌های ضد مذهب داخلی، طراحی نقشه تجزیه ایران و حمایت از گروه‌های تجزیه طلب، فشار اقتصادی به ایران، دستور توقیف دارایی ملت ایران و منع صادرات به کشورمان، حمله نظامی به طبس و طراحی کودتای نوژه، به ملت ایران خیانت کرد.
آبخضر در ادامه سخنانش به خیانت‌های دولت آمریکا در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از جنگ نیز تحریم‌های اقتصادی ایران، ممانعت از اجرای قرارداد نیروگاه اتمی بوشهر میان ایران و آلمان، اعمال مهار دوگانه علیه کشورمان، تحریک امارات برای مطرح کردن ادعای عرضی علیه جزایر سه‌گانه خلیج فارس، تصویب بودجه کلان در کنگره آمریکا برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران، طراحی قطعنامه متعدد علیه وضعیت حقوق بشر در ایران و طراحی برای فروپاشی جمهوری اسلامی به سبک فروپاشی شوروی از جمله تلاش‌های دولت آمریکا بر علیه ایران بوده است.
وی نفوذ در مراکز دانشگاهی، تلاش برای دامن زدن به اختلافات داخلی، برنامه‌ریزی برای حذف اسلامیت از جمهوریت و جدایی دین از سیاست در کشورمان، تلاش برای محروم ساختن ملت ایران از دانش‌ صلح‌آمیز هسته‌ای، را از دیگر تلاش‌های ننگین آمریکا بر علیه ملت ایران عنوان کرد و همین مسائل را به عنوان مهمترین دلیل حضور دانشجویان و دانش‌آموزان در صحنه مبارزه با استکبار جهانی برشمرد.
دبیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جنگ نرم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بعد از جنگ 8 ساله کشورمان با عراق آغاز شد، خاطرنشان کرد: آمریکا بعد از انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در حال جمع‌آوری نتایج جنگ نرم خود در ایران است.
به گفته آبخضر، دانشجویان و دانش‌آموزان و در واقع ملت ایران بایستی در این مقطع تاریخی هوشیاری خود را حفظ کرده و به رسالت خود عمل کنند.
وی در ادامه سخنانش به تشریح قسمت‌هایی از دستاورد داخلی وخارجی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا پرداخت.
دبیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در خصوص سخنران روز 13 آبان گفت: رسم بر این بود که در این روز از روسای مجلس دعوت می‌شد تا آنها برای سخنرانی در مراسم 13 آبان حضور یابند و این مسئله در دوره‌های قبلی به وقوع پیوست، اما در این دوره به دلیل اینکه رئیس مجلس عازم سفر است، شخص دیگری را به عنوان جانشین انتخاب خواهیم کرد که متعاقبا اعلام خواهد شد.
آبخضر در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه تمهیدات انجام شده برای حضور افراد معترض به نتایج انتخابات چه بوده است؟ گفت: 13 آبان یک روز ملی است و در این روز شاهد حضور اقشار مختلف جامعه به خصوص دانشجویان و دانش‌آموزان هستیم.
وی اضافه کرد: مانند سالهای گذشته "مرگ بر اسرائیل " و "مرگ بر آمریکا " شعار متحد ملت در این روز خواهد بود.
دبیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن دعوت از دانشجویان و دانش‌آموزان برای شرکت در مراسم گرامیداشت یوم‌الله 13 آبان اظهار داشت: اگر جریان و گروهی برخلاف خواست ملت شعار بدهد، راه خود را از مردم جدا می‌کند.
آبخضر با یادآوری اینکه در دوران انقلاب شاهد حضور افراد زیاده‌خواه در چنین برنامه‌هایی بودیم، خاطرنشان کرد: حتی در روز قدس بعضی افراد با حضور در راهپیمایی شعارهای متفاوتی را با آرمان انقلاب دادند و با توجه به اینکه تمام گروه‌های سیاسی که به آرمان امام خمینی (ره)، شهدا و انقلاب اسلامی ایمان دارند، در این روز شعار متحدی را خواهند داد، امیدواریم شاهد برگزاری یکی از بی‌تنش‌ترین برنامه‌ها در یوم‌الله 13 آبان باشیم.
وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه با توجه به حضور دانش‌آموزان آیا تدابیر امنیتی لازم اندیشیده شده است،‌گفت: به هر حال سابقه حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در این مراسم بیشتر از مردم است. اما به دلیل اینکه ممکن است حضور دانش‌آموزان برای آنها مشکلاتی را ایجاد کند، ما نمی‌خواهیم که آنها حضور گسترده‌ای داشته باشند، اما به دلیل اینکه آنها خواستار حضور داوطلبانه در مراسم هستند، حضور پررنگی را شاهد بوده و خواهیم بود.
آبخضر در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران که چه تعداد رسانه و خبرنگار برای پوشش این مراسم حاضر خواهندبود، خاطرنشان کرد: پوشش رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی یکی از موضوعات مهم در این روز به شمار می‌رود که البته این بخش را وزارت ارشاد مدیریت می‌کند.
وی با بیان اینکه مطمئنا شاهد حضور رسانه‌های خارجی نیز در مراسم 13 آبان خواهیم بود، تصریح کرد: رسانه‌های خارجی بیشتر از آنکه به دنبال اطلاع‌رسانی صحیحی باشند، به حواشی مراسم می‌پردازند و متاسفانه خبرهای اصلی مراسم را پوشش نمی‌دهند.
آبخضر در پایان گفت: همزمان با یوم‌الله 13 آبان، نواخته شدن زنگ مرگ بر آمریکا در مدارس سراسر کشور از دیگر برنامه‌های اجرایی توسط ستاد 13 آبان است.