زارعی:جریان آشوب‌طلب از فضای باز سیاسی کشور علیه نظام استفاده کرد
ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: هدف اصلی جریان آشوب در حوادث اخیر، استفاده از فضای باز سیاسی جامعه برای مقابله با نظام و براندازی آن بود که با توجه به هوشیاری مردم، تیر بدخواهان نظام به سنگ خورد.


علی‌اصغر زارعی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: از قبل از انتخابات، برنامه‌ریزی حساب‌شده و پیچیده‌ای برای سوءاستفاده از فضای انتخابات دهم طراحی شده بود که لایه‌های مختلف آن در فرصت‌های مختلف، خود را نمایان کرد.
وی اظهار داشت: جریان اغتشاش قبل از انتخابات با اتخاذ تدابیری علیه نظام سیاه‌نمایی کرد و بعد از 22 خرداد نیز بخشی از فعالیت خود یعنی اجرای کودتای نرم در کشور را سازماندهی کرد.
نماینده مردم تهران در خانه ملت خاطرنشان کرد: حوادث اخیر، این مسئله را نشان می‌دهد که صرفا این اتفاقات، یک برنامه انتخاباتی که محصول آن انتخاب یک رئیس جمهور برای کشور باشد، نبوده است؛ بلکه این جریان درصدد انقلاب رنگین در ایران بوده است.
وی در ادامه به اهداف جریان شکست‌خورده در انتخابات اشاره کرد و افزود: هدف اصلی این جریان، استفاده از فضای باز انتخاباتی برای مقابله با نظام و براندازی آن بود که با توجه به هوشیاری مردم تیر بدخواهان نظام به سنگ خورد.
زارعی ادامه داد: جریان آشوب‌طلب از فرصتی که در جامعه ایجاد شد، علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم استفاده کرد و با ایجاد آشوب در جامعه، فتنه‌های سنگینی را رقم زد.
وی تصریح کرد: مردم به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای با یک هوشیاری و ثابت‌قدمی توانستند این فتنه‌ها را خنثی کنند بر این اساس با تحمل هزینه‌های سنگینی که بر دوش ملت قرار گرفت، این جریان به اهداف از پیش تعیین شده خود نرسید.
این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد: در جریان فتنه‌های اخیر، برخی از نخبگان به تعبیر مقام معظم رهبری مردود شدند و بعضی از شخصیت‌های نظام نیز امتحان خوبی پس ندادند که امیدواریم با قبول اشتباه خود به آغوش ملت بازگردند.
وی گفت: مردم پیروز واقعی صحنه انتخابات بودند ولی آثار و تبعات فتنه هنوز در کشور وجود دارد که باید با تدبیر و روشنفکری، این مسئله به سرانجام خوبی برسد.
زارعی در پایان گفت: قوه قضائیه باید با اقتدار کامل، سران آشوب را تعقیب و محاکمه کند و بررسی قضایی در مورد متهمان حوادث اخیر را به سرانجام برساند.