مخبر:اظهارات جاسبی درباره وقف دانشگاه آزاد نظر شخصی وی است
ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اظهارات جاسبی درباره وقف دانشگاه آزاد نظر شخصی وی است، گفت: در جلسه بعدی شواری عالی انقلاب فرهنگی موضوع وقف دانشگاه آزاد بررسی خواهد شد.


محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به بحث اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: وقف اموال دانشگاه آزاد نیز در دستور بررسی این شورا قرار دارد، اما در جلسه‌ گذشته که اصلاح اساسنامه را آغاز کردیم، کمبود وقت اجازه بررسی آن را نداد.
وی درخصوص اظهارات اخیر جاسبی پیرامون وقف اموال دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: این موارد نظر شخصی جاسبی است ولی شواری‌عالی انقلاب فرهنگی در روند اصلاح اساسنامه به موادی که به موضوع وقف اموال اختصاص دارد نیز رسیدگی خواهد کرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه مسئولین دانشگاه آزاد باید بر اساس اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت و ابراز عقیده کنند، ادامه داد: به احتمال زیاد در جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع وقف اموال دانشگاه آزاد نیز رسیدگی می‌شود که با این شرایط اظهارات جاسبی در خصوص وقف اموال دانشگاه آزاد را باید نظر شخصی وی دانست که بنده نظری در مورد آن ندارم.
مخبردزفولی با بیان اینکه سازمان اوقاف هنوز نظری در خصوص وقف اموال دانشگاه آزاد برای شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال نکرده است، ‌گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی طبق روال عادی بحث اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد بررسی خواهد کرد و اگر سازمان اوقاف نیز در زمینه وقف اموال دانشگاه آزاد مدرک یا نظری ارائه کند، آن را بررسی خواهیم کرد.
وی افزود: اگر در این زمینه نیازی احساس شود ممکن است شورا نیز از سازمان اوقاف پیگیری‌های لازم را انجام دهد ولی در جلسات آینده بحث اصلاح اساسنامه طبق روال خود پیش خواهد رفت.