انبارلویی:حوادث پس از انتخابات مهار شده نباید طرح وحدت دروغین ارائه کرد
ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز سیاسی حزب مؤتلفه گفت:حوادثی که بعد از انتخابات در کشور اتفاق افتاد، به دلیل آنکه ریشه در اندیشه‌ها و باورهای مردم نداشت، به زودی مهار شد؛ بر این اساس نباید ناآرامی‌‌هایی را که در چند خیابان تهران اتفاق افتاد با اوضاع کلی جامعه تطبیق داد و وحدت دروغین برای کل کشور ارائه کرد.


کاظم انبارلویی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس "توانا "، با اشاره به مولفه‌های وحدت ملی در کشور اظهار داشت: از مؤلفه‌های مشخص وحدت ملی در نظام ما اسلام است که ولایت فقیه از آن سرچشمه می‌گیرد.
وی اضافه کرد: از دیگر مؤلفه‌های وحدت ملی، قانون اساسی، آرمان امام راحل و راه شهداست؛ که تمامی این مولفه‌ها در کنف دین مبین اسلام شکل می‌گیرد.
رئیس مرکز سیاسی حزب مؤتلفه با تأکید بر اینکه در نظام ما همواره وحدت بین مردم وجود داشته است، اظهار داشت: ملت ایران با حضور 85 درصدی و آرای چهل میلیونی در انتخابات اخیر، وحدت واقعی را در جامعه نمایان کرد و سیلی محکمی بر دهان یاوه‌گویان نظام زد.
وی خاطرنشان کرد: وحدتی که از طرف گروه‌های اصلاح‌طلب مطرح شده در واقع وحدت چند رجال سیاسی با یکدیگر است؛ که این موضوع هیچ ارتباطی با وحدت ملی در جامعه ندارد.
انبارلویی ادامه داد: برخی از سیاسیون فکر می‌کنند که مردم چک سفیدامضا به آنها داده‌اند تا به هر شکلی که می‌خواهند آرمان‌های این ملت را زیر پا گذاشته و از ارزش‌های انقلاب عبور کنند.
وی تصریح کرد: عناصر دلسوز نظام از باب شفقت تلاش کردند که اختلافاتی که بین سیاسیون است را برطرف کنند که این موضوع با طرح وحدت ملی جریان فتنه‌گر متفاوت است.
رئیس مرکز سیاسی حزب مؤتلفه ادامه داد: حوادثی که بعد از انتخابات در کشور اتفاق افتاد، به دلیل آنکه ریشه در اندیشه‌ها و باورهای مردم نداشت، به زودی مهار شد؛ بر این اساس نباید ناآرامی‌‌هایی را که در چند خیابان تهران اتفاق افتاد با اوضاع کلی جامعه تطبیق داد و وحدت دروغین برای کل کشور ارائه کرد.
وی در پایان گفت: طراحان وحدت ملی یک وسعت جغرافیایی خاصی را برای این طرح در کشور تعریف می‌کنند که این مسئله به دلیل شکست سران اغتشاش در ایجاد فتنه به وقوع نپیوست.