فلاحت پیشه:ایران با 75 نوع تحریم‌ راهبرد مقابله با آمریکا را ارائه کرده است
ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت که جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که علی‌رغم 75 نوع تحریم‌ توانسته راهبرد مقابله با آمریکا را به جهان ارائه کند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حشمت‌اله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه هفتگی جامعه اسلامی اصناف و بازار با اشاره به روز ملی 13 آبان، اظهار داشت: روز 13 آبان روزی ملی است و هیچکس حق ندارد از این روز ملی ‌سوء استفاده سیاسی کند.
وی با اشاره به عوامل شکل‌گیری نهضت ضد آمریکایی دانشجویان پیرو خط امام افزود: زمانی که حضرت امام(ره) علیه کاپیتولاسیون سخنرانی کرد استکبار جهانی امام را به ترکیه تبعید کرد تا دانشجویان پیرو امام علیه رژیم قیام کنند.
فلاحت‌پیشه ادامه داد: در 13 آبان سال 57 کشتار دانش‌آموزان موجب شد تا دانشجویان در اقدامی انقلابی در یک سال بعد یعنی 13 آبان سال 58 لانه جاسوسی آمریکا در تهران را تسخیر کنند.
این نماینده مجلس با اشاره به عوامل روابط ایران و آمریکا تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که علی‌رغم 75 نوع تحریم‌ توانسته در مقابل آمریکا راهبرد مقابل ارائه کند.
وی ادامه داد: نحوه نزدیکی کشورها به آمریکا بستگی به روابط آنها با رژیم صهیونیستی دارد یعنی هر کشوری که نتواند با رژیم صهیونیستی به تفاهم برسد در حقیقت همان اندازه با آمریکا به مشکل خواهد خورد و این استراتژی آمریکا در سیاست خارجه است.
فلاحت پیشه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مقابل این استراتژی آمریکا راهبرد مقابل را ارائه کرده است، خاطرنشان کرد: در راهبرد مقابل جمهوری اسلامی ایران خواهان حذف رژیم صهیونیستی است و معتقد است که رژیم صهیونیستی یک موضوع انحرافی است که به تحولات خاورمیانه تحمیل شده است.
وی با تاکید بر جعلی بودن رژیم صهیونیستی، به بازخوانی تاریخ در خصوص تشکیل این رژیم سیاسی پرداخت و یادآور شد: درحالی در سال 1948 دولت اسرائیل اعلام موجودیت می‌کند که در دهه اول سال 1917 یهودی‌ها اعلام می‌کنند می‌خواهیم یک کشور یهود تشکیل دهیم، بر همین اساس تصمیم می‌گیرند این کشور را نسبت به حضور یهودیان در کشورهای مختلف انتخاب کنند.
فلاحت‌پیشه اضافه کرد: آرژانتین، آمریکا و خاورمیانه به ترتیب بیشترین جمعیت یهود را دارا بود، آنها عزم خود را مبنی بر اینکه در آرژانتین کشور یهود را تشکیل دهند به این دلیل که این کشور حیات خلوت آمریکا بود، از دست دادند و دومین کشور را نیز به خاطر اینکه خود آمریکا بود از رده خارج کرده و تصمیم گرفتند کشور مورد نظر را در خاورمیانه تشکیل دهند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه از سال 1948 میلادی اسرائیل جنگ‌های متفاوتی را با اعراب تجربه کرد، خاطرنشان کرد: اعراب بعد از مدتی جنگ خود را با اسرائیل به پایان رساندند تا اینکه در دو جنگ آخر رژیم صهیونیستی در مقابل حماس و حزب‌الله شکست را پذیرا شد.
این نماینده مجلس با اشاره به روند رابطه ایران و امریکا در آینده تصریح کرد: مذاکرات ما با آمریکا به معنای رابطه با این کشور نیست بلکه به علت کاهش تنش‌ها بوده است. به عنوان مثال در مسئله افغانستان و عراق، ایران برای کاهش تنش‌ها وارد مذاکره شد.
وی با اشاره به مطرح شدن طرح خاورمیانه بزرگ، ابراز داشت: در طرح خاورمیانه بزرگ که برخی کشورهای عربی به دلایل مختلف با آن مخالفت کردند و به قول شاه اردن که می‌گفت در صورت اجرای طرح خاورمیانه بزرگ ایران محوری شیعه بوده و هلال آنرا تشکیل خواهد داد با این طرح ابتدا مخالفت کرد.
فلاحت‌پیشه با بیان اینکه متاسفانه در فضای جهان اسلام شاهد بی‌‌صداقتی‌ها هستیم، افزود: طرح خاورمیانه بزرگ در سال 2004 میلادی با این استراتژی که خاورمیانه نیازمند دمکراسی در مقابل تروریسم است مطرح شد.
این نماینده مجلس ادامه داد: اما نگاه جمهوری اسلامی ایران به ملت‌ها بوده و معتقد است که باید سرنوشت ملت‌ها را خودشان تعیین کنند.
وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: به نظر من در جلسه 1+5 نیازی نبود که ما سوخت بخواهیم چون نیاز سوخت ما ربطی به کشورهای 1+5 نداشت بر همین اساس مقرر شد تا ایران اورانیوم 5/3 درصد را به روسیه بدهد و در قبال آن اورانیوم غنی شده 20 درصد را تحویل بگیرد.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران توان ساخت بمب اتم را دارد اما آنرا تولید نخواهد کرد، ادامه داد: در فضای جنگ سرد هسته‌ای ما به سمت پیروزی حرکت خواهیم کرد.