حجت‌الاسلام ابراهیمی:کسانی که از غزه و لبنان گذشته اند از ایران هم خواهند گذشت
ساعت ٤:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است جریان انحرافی ایجاد شده بعد از انتخابات که علیه رهبری نظام سنگر گرفت و از خط امام و اسلام عبور کرد، در ادامه مسیر انحرافی خود از ایران هم خواهد گذشت.


حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی نماینده بیرجند و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به تبیین انحرافات جریان اغتشاشگر در جریان انتخابات دهم پرداخت و متذکر شد: انحراف ابتدا از نقطه کوچکی آغاز می شود و به مرور توسعه می یابد و کسانی که در تاریخ دچار انحراف شده اند، آرام آرام دچار رسوب اندیشه شده اند و در نهایت انحراف در آنها نهادینه شد.
وی افزود: سیدمحمدعلی باب (رهبر فرقه ضاله بهائیت) آدم گمنامی نبود که از بیابان آمده باشد بلکه فردی با سابقه بود و در روزهای بسیار گرم تابستان بر روی بام به دعا و نیایش می پرداخت و زیارت عاشورا می خواند اما وقتی دچار انحراف فکری شد، اطرافیان به تائید نظرات او پرداختند و در نتیجه این حمایت‌ها و تشویق ها کار به جایی رسید که خود را باب الله (واسطه امام زمان (عج) با مردم) خواند.
این عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه انسان منحرف به جایی می رسد که خود را نقطه ثقل عالم وجود می داند و مدعی خدایی می شود، گفت: اولین نقطه انحرافی جریان انحرافی که بعد از انتخابات اخیر به وجود آمد، گم‌کردن خط امام (ره) و عبور از آرمان های آن حضرت بود اما این جریان رفته رفته در همه موارد دچار سردرگمی شد.
حجت‌الاسلام ابراهیمی افزود: آنها در حالی در خط امام علیه خط رهبری سنگر گرفتند که واقعا خط امامی نبوده‌اند و به همین علت دیدیم با گذشت زمانی اندک، خود امام و شعارهای ایشان را فراموش کردند و کار به جایی رسید که رهبر معظم انقلاب به درستی از دیدگاه‌ها و اقدامات آنها به "مسجد ضرار " تعبیر کردند.
وی مسجد ضرار در تحولات اخیر را پناه گرفتن در خط امام و اقدام علیه آرمان های ایشان توصیف کرد و ادامه داد: فلسطین و لبنان از آرمان های اصلی امام و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس شریف از اصول اندیشه آن حضرت بود اما مدعیان خط امام با طرح شعارهایی چون "نه غزه، نه لبنان - جانم فدای ایران " انحراف خود از خط بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح شعار علیه روسیه و چین از سوی جریان اغتشاشگر که به اعتقاد او هیچ تناسبی با وضعیت امروز ندارد، اظهار داشت: امروز روسیه و چین در بحث انرژی هسته ای با ایران همکاری می کنند و هر جا که شورای امنیت تلاش کرد مصوبه ای علیه ایران بگذراند، مخالفت این کشورها شورای مذکور را به بن بست رساند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی افزود: قرار نیست کشورها همیشه با همدیگر در حال جنگ باشند و ایران نیز همواره خواهان دوستی و تعامل سازنده با همه کشورها به جز رژیم نامشروع صهیونیستی است و ما علاقمندیم با دیگران بر اساس عزت، حکمت و مصلحت در عرصه بین الملل زندگی کنیم و دلیلی ندارد علیه کشورهایی که با ما رابطه دوستانه و همکاری دارند، شعار بدهیم.
وی اضافه کرد: مخالفت ایران و آمریکا هم ذاتی نیست بلکه ناشی از عملکرد دولتمردان آمریکایی است و اگر آنها خط و مشی و برنامه‌های خود را در قبال ایران تغییر دهند و به تعبیر حضرت امام تلاش کنند رابطه گرگ و میشی خود را با ما اصلاح کنند، می توانیم رابطه متقابل انسانی با آنها برقرار کنیم.
این روحانی فعال در امور سیاسی با تاکید بر اینکه آمریکا شیطان بزرگ است که حتی شوروی (سابق) را فریب داده بود و مدعیان پیروی از خط امام نباید از مبارزه با مظهر استکبار غفلت کنند، اظهار داشت: کسانی که در گام نخست علیه رهبری نظام سنگر گرفتند، در گام بعد علیه امام سنگر گرفتند و در ادامه پیمایش این مسیر انحرافی علیه اسلام سنگر گرفتند و ما در روز قدس دیدیم که آنها با روزه‌خواری در ملاء عام که حکم شرعی آن اعدام است، قصد داشتند اسلام را بشکنند، از ایران هم عبور خواهند کرد.
حجت‌الاسلام ابراهیمی افزود: انسان منحرف دست به هر کاری می زند و بعید نیست کسانی که امروز فریاد می زنند "جانم فدای ایران " در گام آخر از ایران هم عبور کنند و با سنگر گرفتن علیه کشور، وطن خود را دو دستی تسلیم بیگانگان کنند.
وی ادامه داد: کسانی که استحاله در دولت اصلاحات را آغاز کردند و به نتیجه دلخواه نرسیدند، دوباره قصد دارند بخت خود را بیازمایند و سند این سخن اینست که در شرایطی که غربی های تندرو علیه ایران و ایرانی خط و نشان می کشند، آنها به جای تقویت وحدت ملی در کشور به دنبال مسیرهای انحرافی هستند.
این عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سئوال که آیا می توان به خاطر وحدت ملی از اغتشاشگران گذشت یا با آنها طرح دوستی و وحدت ریخت، گفت: اصلا امکان ندارد با کسانی که مردم را به کف خیابان ها کشانده و آشوب‌ها را فرماندهی کردند و بر اثر تحرکات غیرقانونی آنها چند انسان بی گناه کشته شدند، خانه‌های مردم آسیب دید و حتی مسجد که حریم خداست به آتش کشیده شد، وحدت ایجاد کرد.
حجت‌الاسلام ابراهیمی افزود: پاسخ سران آشوب قانون و دادگاه است و با توجه به اینکه عفو اینگونه افراد از اختیارات رهبر معظم انقلاب است، آنها راهی جز طلب بخشش و جلب‌نظر ایشان و محاکمه شدن در جهت صیانت از حقوق نظام ندارند؛ چرا که نظام هم از حقوقی برخوردار است که باید رعایت شود.
"دفاع از نظام اینست که با کسانی که با مبانی انقلاب و اندیشه‌های امام و رهبری دشمنی کرده اند، با دروغ‌ پردازی دنبال مخدش کردن اعتبار نظام و خادمان ملت بوده اند و با اغتشاش آفرینی به محاربه با نظام پرداخته اند، برخورد کرد و قطعا نمی توان از آنها گذشت و وحدت با آنها هم کاملا بی معناست ".
وی در پایان خاطر نشان کرد: مردم بی گناه هستند و در جریان دادگاه متهمان حوادث بعد از انتخابات دیدیم که جوانان به صراحت گفته اند که از سوی گردانندگان حوادث اخیر فریب خورده اند و به نظرم باید با آنها از باب رافت اسلامی برخورد کرد اما فرماندهان آشوب‌ها باید مجازات شوند و هرگز نباید یقه آنها را رها کرد.