حجت‌‌الاسلام حسینیان در گفت‌وگو با فارس: جریان فتنه مقابل دین مردم ایستاده است
ساعت ٤:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با اشاره اقدامات انحرافی جریان فتنه در برخی از مناسک ملی و مذهبی کشورمان، گفت: مبارزه با امریکا و استعمارستیزی جزء ذات انقلاب اسلامی و ملت ایران است و جنبش به اصطلاح سبز به دلیل آنکه مقابل دین مردم ایستاده قطعا نابود خواهد شد.


حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس که تاکنون چند جلد کتاب در زمینه تاریخ سیاسی و معاصر کشورمان به رشته تحریر درآورده است در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، به چرایی و پیامدهای تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان پیرو خط امام، علت دگردیسی در تعداد اندکی از آنان و نیز اقدامات انحرافی جنبش موسوم به سبز در مناسک ملی و مذهبی کشورمان پرداخت.
وی با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی ماهیتاً و توأمان انقلابی، ضد استعماری و ضد استکباری است، خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی شاه و رژیم طاغوت سرنگون شد اما ریشه فساد که در استعمار پنهان شده بود همچنان به توطئه خود برای سرنگونی انقلاب اسلامی و به تبع آن نظام جمهوری اسلامی ایران ادامه داد.
حسینیان متذکر شد: ضرورت حفظ انقلاب اسلامی در آن مقطع به یک خواست و بسیج عمومی تبدیل شده بود و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در کشورمان برآیند افکار انقلابی مردم ایران بود که از سوی عده‌ای از دانشجویان پیرو خط امام تبلور یافت.
وی ادامه داد: زمانی که اسناد و مدارک لانه جاسوسی را به دقت بررسی می‌کنیم در می‌یابیم این اقدام که از سوی حضرت امام به عنوان انقلاب دوم یاد شد، همچون سایر امدادهای غیبی یک معجزه الهی بوده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به تلاش‌های آمریکا قبل و پس از انقلاب اسلامی برای جلوگیری از پیروزی امام و نهضت اسلامی مردم ایران و سرنگونی نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: به صورت نمونه، زمانی که به اسناد و طرح‌هایی که امریکا برای جلوگیری از پیروزی حضرت امام نگاه می‌کنیم، متوجه خواهیم شد که آنان طرح‌های بسیاری را برای سرنگونی انقلاب اسلامی داشتند که در این زمینه می‌توان به طرح‌های افرادی همچون درخشش، حسین نجفی و نیز میناچی اشاره کرد که چگونه به دنبال انحراف و سپس سرنگونی نظام اسلامی بودند.
وی با اشاره به تلاش‌های امریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای سرنگونی نظام اسلامی هم گفت: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی باز می‌بینیم که امریکا تمام تلاش خود را در راستای انحراف انقلاب انجام می‌دهد که بصورت نمونه می‌توان به ارتباط مسئولان امریکایی با اعضای نهضت آزادی، دولت موقت و از جمله عباس امیرانتظام که به جرم جاسوسی دستگیر و محاکمه شد، اشاره کرد.
این پژوهشگر تاریخ معاصر به تعبیر حضرت امام درباره تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان مبنی بر انقلاب دوم اشاره و تصریح کرد: این نامگذاری از سوی حضرت امام به این دلیل بود که انقلاب اول منجر به سقوط استبداد شد و انقلاب دوم که همان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود موجب از بین رفتن استعمار در کشورمان شد و اگر تحلیل درستی از واقعیت‌های تاریخی آن زمان داشته باشیم متوجه خواهیم شد که اگر انقلاب دوم شکل نمی‌گرفت قطعا آمریکا زهر خود را به ملت ایران می‌ریخت و حداقل موجبات تضعیف انقلاب را فراهم می‌کرد از این رو عظمت این کار مهم در روند تاریخ انقلاب اسلامی بسیار مهم و معجزه‌‌‌آسا بود.
رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفتگوی خود در چرایی انحراف در مواضع و اقدامات تعداد اندکی از دانشجویان پیرو خط امام، نیز اظهار داشت: برخی مخالفان نظام اسلامی همواره تلاش کرده‌اند که این گونه وانمود کنند که دانشجویان پیرو خط امام که حماسه تسخیر لانه جاسوسی را آفریده‌اند، اقدامی اشتباه و از روی احساسات انجام داده‌اند و سپس متوجه اقدامات خود شده‌اند که این امری اشتباه و نادرست است چرا که اکثر دانشجویان خط امام در همان مسیر باقی مانده‌اند و تعدادی دیگر در دوران دفاع مقدس همچون شهید علم‌الهدی به شهادت رسیدند.
حسینیان خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشجویان پیرو خط امام که لانه جاسوسی را تسخیر کردند هم‌چنان بر مواضع درست و اصولی خود ایستاده‌اند و از آن میان چند نفری هم توبه کرده‌اند و زمانی که از دیوار سفارت امریکا بالا رفته‌اند بعد از آن به دستبوسی امریکا خضوع کردند.
وی افزود: این تعداد از همان ابتدا نیز انسان‌های بی‌ملاک بودند که تحت تاثیر احساسات و فضای آن روز قرار گرفتند و پس از مدتی که احساس کردند فضا تغییر کرده است مواضع خود را تغییر دادند اگر چه این اقدام آنها نیز اشتباه بود چرا که خیال باطلی مبنی بر تغییر در فضای انقلابی کشور داشتند.
رئیس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ملت ما همچنان دشمن امریکاست و هر کس در مبارزه با امریکا شلاق بر گرده‌اش نشسته‌ است و از جنایات و اقدامات تحقیر‌آمیز امریکا در کشورمان آ‌گاه باشد، همچنان آمریکا را دشمن درجه اول خود می‌دانند.
وی اضافه کرد: ملت ایران که تحقیر از آمریکا را در رژیم طاغوت کشیده‌اند او را هنوز دشمن شماره یک خود می‌دانند و همانطور که حضرت امام این مردم را در مکتب خود پرورش داد؛ نفرت از آمریکا را در دل‌های ملت ایران انداخت.
حسینیان در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرنگار پارلمانی فارس به اقدامات انحرافی جنبش موسوم به سبز در روز قدس و مناسک ملی و مذهبی کشورمان اشاره کرد و اظهار داشت: مبارزه با امریکا و استعمارستیزی همچون استبدادستیزی جزء ذات انقلاب اسلامی و ملت ایران شده است و هیچ جریان و گروهی نمی‌تواند این شعارها را از مردم ایران بگیرد و شعارهای بدلی و انحرافی را جایگزین آن کند. از این رو جنبش به اصطلاح سبز و رهبران داخلی و خارجی آن بداند که مبارزه با امریکا در این مقطع یک مبارزه دینی برای ملت ایران تبدیل شده است و مردم پای آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب خود خواهند ایستاد.
وی خاطرنشان کرد: این تجربه در ایران ثابت شده است که هر کس به ستیز دین برود، یقینا نابود خواهد شد که تبلور آن را در اقدامات رضاشاه و پسرش می‌توان دید هم چنان که آمریکا با همه مهارت خود در معادلات سیاسی نتوانست در مقابل خواست مذهبی و ضد استبدادی ملت ایران بایستد.
نماینده مردم تهران در خانه ملت با تاکید بر اینکه جنش به اصطلاح سبز در مقابل دین ملت ایران ایستاده است پیش‌بینی کرد که این گروه قطعا مضمحل خواهد شد و به گورستان تاریخ می‌پیوندد.
حسینیان این را هم اضافه کرد که افراد فریب‌خورده در این جنبش انحرافی به دامن اسلام، انقلاب اسلامی و ملت ایران باز خواهند گشت چرا که اقدامات انحرافی و دشمنانه آنان هیچ تاثیری در عزم و اراده بلند ملت ایران نخواهد داشت.
رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در خاتمه گفت: به عنوان یک فرد معتقد به نظام اسلامی و مکلف، به راهپیمایی باشکوه 13 آبان در مقابل لانه جاسوسی امریکا حضور خواهد یافت و دشمنان داخلی و خارجی این ملت دوباره خواهند دید که مردم حزب‌الله در مواضع ضد استکباری و ضد آمریکایی خود هم چون گذشته، کوتاه نخواهند آمد.