سراج: آمریکا با هدایت جریان فتنه به‌دنبال از بین بردن قدرت نرم ایران است
ساعت ٤:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: اگر آمریکایی‌ها از طریق سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای هدایت و رهبری جریان فتنه را بر عهده گرفتند، به این دلیل است که می‌خواهند، قدرت نرم کشورمان را از بین ببرند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، رضا سراج پیش از ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین بیان داشت: تشکیل پژوهشکده‌های بسیج دانشجویی موضوع اساسی و راهبردی ما است و این موضوع در آیین‌نامه بسیج دانشجویی وارد و این آیین‌نامه مورد بازنگری قرار گرفته است و به شورای انقلاب فرهنگی ارسال شد و اشکالاتی مطرح شده که در حال اصلاح این اشکالات هستیم.
وی ادامه داد: گام دیگری که در این مسیر برداشته شده، امضای توافقنامه با وزارت علوم است و گام سوم پیش‌بینی بودجه برای پژوهشکده‌ها است که یک برنامه پنج‌ساله تدارک دیده شده و ساخت پژوهشکده‌ها در این برنامه مصوب و از سال آینده در بودجه سپاه منظور می‌شود.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور یادآور شد: گام دیگر را شما دانشجویان باید بردارید و با مسئولان دانشکده‌ها به توافق برسید و به صورت دانشجویی و جنبشی اقدامات لازم را انجام دهید.
وی در ادامه با اشاره به جنگ نرم اظهار داشت: جنگ نرم اگر چه رویکردی آفندی دارد، ولی یک جنگ پدافندی است و از جنگ نرم برای مهار قدرت‌های سه‌گانه استفاده می‌شود و دو موضوع در داخل کشور هدف و خارج کشور هدف در این نوع جنگ دنبال می‌شود.
سراج عنوان داشت: در جنگ نرم در داخل کشور هدف سعی می‌کنند با گرفتن اراده و ایجاد تزلزل در روحیه و عزم ملت، حس اعتماد به‌نفس یک ملت و مسیر پیشرفت از آن گرفته شود و به نوعی با دست خود ملت آن اضلاع سه‌گانه قدرت سست شود.
وی افزود: در بیرون کشور هدف نیز تصویری سیاه و خشونت‌آمیز ترسیم می‌شود تا این کشور جذابیت‌های خود را در افکار عمومی از دست بدهد و آمریکا این دو محور را در خصوص کشور ما پیاده‌سازی می‌کند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: علت اینکه آمریکایی‌ها از طریق سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره هدایت و رهبری موج سبز را بر عهده گرفتند، این است که می‌خواهند از طریق موج سبز، پیاده نظام درست کنند تا قدرت نرم را از بین ببرند.
وی اعلام کرد: جنگ نرم جنگ جابه‌جایی افکار و زدن جذابیت یک فرهنگ و ایدئولوژی است و جنگ از بین بردن نفوذ یک کشور بر افکار عمومی است و این موارد اهداف جنگ نرم است.
سراج تأکید کرد: آمریکایی‌ها احساس می‌کنند که اگر قدرت نرم ایران را مهار نکنند، ایران در دهه آینده یکی از قدرت‌های جهانی می‌شود که امکان بلوک‌سازی دارد.
وی عنوان داشت: ساخت کشورهای بلوک یا همراه نیاز به قدرت نرم دارند و کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که بتواند بلو‌ک‌سازی داشته و ائتلاف‌های منطقه‌ای به‌وجود آورد و جمهوری اسلامی ایران اکنون با داشتن این قدرت نرم می‌تواند بلوک‌سازی کند و این کار را نیز انجام داده است و در آینده خاورمیانه اسلامی با محوریت ایران شکل می‌گیرد و برای اینکه این قدرت بلوک‌سازی را از بین ببرند، جنگ نرم جذابیت‌های ایران را هدف قرار داده تا این قدرت بلوک‌سازی از ایران گرفته شود.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در ادامه با اشاره به موفقیت‌های ایران در موضوع انرژی هسته‌ای اظهار داشت: زمانی که ما بیان می‌کردیم انرژی هسته‌ای، دنیا مخالفت می‌کرد و ما حاضر شدیم مسیر را دنبال کنیم حتی اگر هزینه داشته باشد و در ابتدا دنیا حاضر نبود دو سانتریفیوژ را برای ما به رسمیت بشناسند.
وی خاطرنشان ساخت: ولی امروز ما به پنج درصد غنی‌سازی اورانیوم رسیده‌ایم و دنیا این پنج درصد را به رسمیت شناخته‌ و این به معنای پیروزی و موفقیت است.
سراج توضیح داد: در دوره اصلاحات زمانی که وزیر خارجه انگلیس با حسن روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران مذاکره داشت، پای خود را به صورت بی‌ادبانه به روی میز می‌گذاشت و مذاکره می‌کرد ولی امروز اینگونه نیست و ما در انرژی هسته‌ای به دستاورد بسیار مهمی رسیده‌ایم.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت بحرانی آمریکا و اسرائیل گفت: امروز اسرائیل مانند موجودی است که رو به موت است، اسرائیل در 60 سال گذشته در جنگ‌ها پیروز بود ولی در جنگ 33 روزه و 22 روزه شکست خورد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نتوانست این موازنه امنیتی را به نفع خود داشته باشد.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور توضیح داد: 19 استراتژیست آمریکایی برای اوباما گزارشی را در 160 صفحه تنظیم کردند و اعلام کردند آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها در جنگ 33 روزه و 22 روزه شکست خوردند و ایران پیروز شد و همچنین اعلام کردند حضورشان در عراق و افغانستان شکست خورده است.
وی تأکید کرد: اطلاعات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد آمریکایی‌های و اسرائیلی‌ها رو به زوال و فروپاشی هستند و آمریکایی‌ها بعد از 11 سپتامبر آمدند در منطقه حضور نظامی پیدا کنند تا این بحران‌ها را مهار کنند ولی چون حضورشان با شکست مواجه شد، نه تنها نتوانستند بحران‌هایشان را مهار کنند بلکه به دلیل این شکست در منطقه روند بحرانشان نیز فزاینده‌تر شد و شکستشان قطعی‌تر به نظر می‌رسد.