رئیس‌جمهور:امیدوارم تغییر سفیر آلمان به معنی تغییر رویکرد باشد
ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد در دیدار سفیر جدید آلمان اظهار امیدواری کرد تغییر سفیر نشانه تغییر رویکرد به سمت دوستی و تعامل سازنده باشد.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید آلمان با تاکید بر‌اینکه مناسبات یکجانبه حاکم بر جهان به سرعت در حال تغییر است، خاطر نشان کرد: در 60 سال گذشته بعضی ملت‌ها که آلمان نیز یکی از آنهاست زیان‌های فراوانی را متحمل شدند. یک ملت را با پیشرفت‌های فنی و اقتصادی ارزیابی نمی‌کنند بلکه به میزان اثرگذاری فرهنگی در مناسبات جهانی می‌توان سنجید.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه ملت‌های ایران و ‌آلمان ملتی بزرگ و ریشه‌دار و از لحاظ فرهنگی غنی هستند، اظهار داشت: دو ملت در طول تاریخ عامل تعیین کننده در مناسبات فرهنگی بودند و در 60 سال اخیر با حاکم شدن نظم ظالمانه فرصت‌های فراوانی از دو ملت دریغ شد از این‌رو تغییر شرایط جهانی فرصت مناسبی برای بازیابی و نقش آفرینی در عرصه‌های فرهنگی است.
رئیس‌جمهور بیان داشت: تعداد اندکی از کشورها علاقمند نیستند روابط دوستانه و صادقانه‌ای بین ملت‌ها ایجاد شود از این‌رو سیاستمداران باید هوشیار باشند که در دام آنها قرار نگیرند. البته امروز حاکمیت یک جانبه قدرت‌های زورگو رو به پایان است و این فرصت مناسبی است که ملت‌های ریشه‌دار در ساختار آینده نقش تعیین کننده‌ای داشته باشند.
احمدی‌نژاد اظهار امیدواری کرد تغییر سفیر نشانه تغییر رویکرد به سمت دوستی و تعامل سازنده باشد.
سفیر جدید آلمان نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران و آلمان دارای سابقه همکاری طولانی هستند، تصریح کرد: دوستی ایران و آلمان گنجینه گرانبهای تاریخی است که باید آن را حفظ کنیم.
وی با تاکید بر گسترش روابط ایران و آلمان در بخش‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و فرهنگی گفت: عمق روابط دو کشور نشان دهنده این است که صبر و استقامت می‌تواند نتایج خوبی را برای دو کشور داشته باشد و وجود این مقوله متضمن آینده درخشانی برای ما است.