مدیرمسئول روزنامه کیهان :پاسخ شاکیان کیهان را در دادگاه خواهیم داد
ساعت ٦:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: پاسخ شاکیان روزنامه کیهان را در دادگاه مطبوعات خواهیم داد.


حسین شریعتمداری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره اظهار نظر وکیل مدافع عمادالدین باقی مبنی بر احتمال بازپس‌گیری شکایت خود از روزنامه کیهان گفت: ما از مدتها قبل برای این دادگاه آماده بودیم؛ روزنامه کیهان در سه شعبه دادگاه مطبوعات پرونده دارد که شامل بیش از 50 شکایت است.
وی اظهار داشت: اولین دادگاه روزنامه کیهان در 19 مهر تشکیل شد که بعضی از شکات در آن شکایت خود را مطرح کردند در این روز بیش از 36 شکایت در شعبه 1083 دادگاه عمومی استان تهران به تصدی قاضی حسینیان مطرح شد.
شریعتمداری ادامه داد: از جمله شکایت مطرح شده در این دادگاه شکایت محسن کدیور توسط وکیل مدافعش صالح نیکبخت بود؛ این دادگاه طبق روال برگزار شد و با پایان وقت دادگاه ادامه بررسی این پرونده به جلسات بعد موکول شد.
وی درباره دادگاه دوم روزنامه کیهان که قرار بود امروز در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به تصدی قاضی سیامک مدیر خراسانی برگزار شود گفت: ما دفاعیات خود را آماده کرده بودیم و با اسناد فراوان عازم دادگاه بودیم که بعد از رسیدن به دادگاه متوجه شدیم که دادگاه به دلیل ایراد قانونی که هیات منصفه دادگاه مطبوعات به علت در اختیار نداشتن پیک روزنامه کیهان به تشکیل این دادگاه گرفته بود دادگاه روزنامه کیهان تجدید وقت شده است.
شریعتمداری ادامه داد: ما مصرانه خواهان رسیدگی زودتر دادگاه به پرونده کیهان هستیم و آمادگی کامل برای حضور و پاسخگویی در دادگاه را داریم.
وی در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره بازپس‌گیری احتمالی شکایت از سوی عماد‌الدین باقی چیست گفت: بر این باورم که نگرانی عمیق آقای عماد‌الدین باقی از طرح دوباره ماجرای حمایت وی از تروریست‌های گروهک آمریکایی - اسرائیلی عبدالمالک ریگی، انگیزه پس گرفتن احتمالی شکایت وی از کیهان باشد؛ چرا که موضوع شکایت آقای عماد‌الدین باقی از روزنامه کیهان درباره چاپ مطلبی که در آن به حمایت وی و صالح نیکبخت از تروریست‌های آمریکای - اسرائیلی عبدالمالک ریگی اعتراف شده است.
وی افزود: حال اینکه آقای عماد‌الدین باقی و آقای صالح نیکبخت چگونه می‌خواهند از موضوع حمایت خود از گروهک تروریست‌ها حمایت کنند سوال است زیرا نمی‌توانند این موضوع را انکار کنند چرا که اسناد آن موجود است.
مدیرمسئول روزنامه کیهان ادامه داد: اما در این میان رخداد دیگری اتفاق افتاد که عملیات تروریستی اخیر عبدالمالک ریگی در سیستان و به شهادت رسیدن چند از تن از فرماندهان سپاه و ده‌ها تن از کودکان و دانش‌آموزان است که ریگی رسما مسئولیت آن را بر عهده گرفته است؛ با توجه به حمایت قبلی آقای عماالدین باقی از ترویست‌های گروهک عبدالمالک ریگی این فاجعه می‌تواند رسوایی برانگیز باشد آنها برای فرار از این موضوع با توجه به تنفر و انزجاری که در اذهان عمومی از تروریست‌ها وجود دارند سعی دارند بگونه‌ای در دادگاه حاضر نشوند.
وی افزود: تصویری که ما در ارائه اسناد مورد نظر درباره موضوع منتشره در روزنامه کیهان کمترین تردیدی را نخواهیم داشت.
شریعتمداری در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره اظهارات وکیل مدافع خانم شیرین عبادی در دادگاه امروز چیست گفت: در این باره باید بگویم کیهان اسناد غیرقابل انکار زیادی از همکاری خانم شیرین عبادی با رژیم شاه و تلاش برای تضعیف جبهه ایران در جنگ تحمیلی و همدستی با آمریکا و متهدشان علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم این مرز و بوم در اختیار دارد و اساسا طی چند سال اخیر هویت ضد ایرانی خانم شیرین عبادی مشخص شده است و نیازی به ارائه سند در این باره نیست در هر حال ما پاسخگوی شاکیان پرونده روزنامه کیهان در دادگاه خواهیم بود.