روزنامه انگلیسی: اینجا در خفا می گویند ایران هسته ای مهارشدنی نیست
ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٠ : توسط : حسینی

روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف با اشاره به چالش غرب با برنامه هسته ای ایران و مذاکرات اخیر در ژنو و وین نوشت: مقامات غربی از شکست در مقابل ایران ناراحتند اما در خفا پذیرفته اند که گزینه هایشان در مقابل ایران بسیار محدود است.
دیلی تلگراف، سیاست ایران در موضوع هسته ای را مانند داستان هزار و یک شب دانست و نوشت: برخلاف داستان های هزار و یک شب، ایرانی ها در مورد پرونده هسته ای هیچ داستان جالبی تعریف نکرده اند اما خوب توانسته اند از تاکتیک وقت کشی استفاده کنند. در این مدت برنامه هسته ای ایران پیشرفت کرده و به موضوعی نگران کننده تبدیل شده است.
روزنامه انگلیسی افزود: تلاش های اخیر غرب هیچ نتیجه ای برای توقف برنامه هسته ای ایران نداشته و نگرانی این است که با تمام این مکانیسم ها به جای حل مسئله هسته ای، ایران قادر است تا مخالفان غربی خود را در یک فرایند بدون پایان درگیر کند و در عین حال فرصت لازم برای رسیدن به بلندپروازهای هسته ای خود را به دست آورد.
به نوشته دیلی تلگراف «مقامات غربی از شکست مقابل ایران ناراحتند. روسیه در این میان، از ایران تحت نفوذ آمریکا بیشتر از ایران مسلح به بمب اتمی هراس دارد و هیچ اراده ای برای کمک به آمریکا جهت از میان برداشتن بزرگ ترین چالش سیاست خارجی کاخ سفید از خود نشان نداده است. مقامات غربی در خفا پذیرفته اند که گزینه های آنها در مقابل ایران بسیار محدود است. برای مثال حمله نظامی به تاسیسات ایران، یک گزینه جدی نیست زیرا ایران می تواند مقابله به مثل کند و مهم تر اینکه تاسیسات خود را بازسازی نماید.