طرح اقلیت مجلس برای شکایت از رئیس جمهور!
ساعت ٥:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٠ : توسط : حسینی

ماجرای شکایت صد تن از نمایندگان مجلس از میرحسین موسوی وارد فاز جدیدی شده است

به گزارش پرچم، این شکوائیه که در ابتدا با انکار رسانه های منتقد روبرو شده و از هر نشانه و شاهدی برای زیر سوال بردن صد نماینده شاکی از میرحسین موسوی استفاده کردند با تایید دادستان کل کشور و اعلام وصول این شکوائیه صد امضائی در عالی ترین مرجع مدعی العموم، ماجرای شکایت از موسوی ابعاد تازه تری به خود گرفت.
در این شکایت که محورهای اصلی آن بر عبور موسوی از خطوط قرمز و تحریک مردم به اغتشاش استوار شده است نمایندگان امضا کننده از دستگاه قضائی تقاضای ورود جدی به وقایع پس از انتخابات و روشن کردن نقش عاملان و آمران اصلی ماجرا را کرده اند.
بنا بر این گزارش،پس از آنکه برنامه مخالفان شکایت از موسوی و طیف اصلاح طلب در به زیر سوال کشیدن شکایت صد نماینده مجلس هشتم با شکست مواجه شد در تازه ترین اقدام، مخالفان دولت دهم و حامیان میرحسین موسوی طی رایزنی های بسیار با فراکسیون اقلیت مجلس در صدد جبران متقابل این شکایت بر آمده اند.
بر همین اساس، چهره های اصلی اصلاح طلب که نقش مهمی در هماهنگ کردن گروه ها و احزاب اصلاح طلب و نیز نمایندگان مجلس برآمده از این جریان ایفا می کنند به اعضای فراکسیون اقلیت مجلس ماموریت داده اند تا برای کم اثر کردن شکایت صد نماینده از موسوی آنان نیز شکایتی را علیه دکتر احمدی نژاد تنظیم و به مراجع قضایی ارسال کنند.
به همین خاطر به اعضای اقلیت مجلس تاکید شده که محورهایی را که در شکایت نمایندگان اصولگرا از مهندس موسوی مطرح شده بود آنان نیز طرح و با رنگ و لعاب تازه تری آن را علیه دکتر احمدی نژاد رسانه ای کنند. اتهاماتی چون ایجاد اغتشاش و تحریک مردم به برهم زدن نظم عمومی و فضای سیاسی جامعه از این محورها می باشد که با کپی برداری از شکایت نمایندگان اصولگرا در حال تنظیم علیه رئیس جمهور منتخب مردم است.
این تصمیم در جلسه کمیسیون اقلیت پیش از تعطیلات گرفته شده و قرار است با بازگشت نمایندگان مجلس به سمت اجرایی شدن گام بردارد.
گفتنی است؛ این اولین بار در طول تاریخ سیاسی ایران است که حامیان جریان ناکام در انتخابات به شکایت از نامزد پیروز و رئیس جمهور منتخب دست می زنند.