آیت الله محمدی یزدی :قم به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی‌ مورد توجه ویژه دشمن است

خبرگزاری فارس: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: قم به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی در سطح کشور و جهان الگو و مورد توجه ویژه دشمن است، بنابر‌این نیاز به تدابیر امنیتی خاص دارد.‌


به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس قم، آیت‌الله محمد یزدی در دیدار فرمانده و جمعی از مسئولان انتظامی استان قم گفت: قم به خاطر وجود بارگاه و زیارتگاه عظیم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران با استان‌های دیگر تفاوت دارد.
وی افزود: وجود این مراکز سبب رفت و آمد زیادی به قم شده و جمعیت متحرک شهر را متفاوت از جمعیت متحرک دیگر شهرها کرده است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مسئله دیگر ساکنان قم هستند که به دو بخش تقسیم می‌شوند که عده‌ای افراد با سابقه و اصیل قمی هستند و عده‌ای که به عنوان مهاجر از طوائف مختلف آمده‌اند و در این شهر زندگی می‌کنند و از نظر ترکیب جمعیت، آداب و رسوم و زبان متفاوت بوده و طبعا مشکلات خاصی نیز دارند.
وی مسئله دیگر شهر قم را حضور بیوت و دفاتر آیات عظام، حوزه علمیه و حضور طلاب داخلی و خارجی در حال تحصیل دانست و اضافه کرد: ما باید احترام مراجع را نگه داریم و با دفاتر هم طوری رفتار کنیم که اختلاف به وجود نیاید.
آیت‌الله یزدی با اشاره به تقدم اجرای دستورات نیروی انتظامی کشور بر مسائل دیگر خاطرنشان کرد: در درجه اول دستورات نیروی انتظامی کشور و مقررات اصلی نظام را رعایت کنید و به ویژه دستورات فرماندهی کل‌قوا که بر همه چیز مقدم است.
وی اظهار داشت:‌ قم به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی در سطح کشور و جهان الگو و مورد توجه ویژه دشمن است، بنابر‌این نیاز به تدابیر امنیتی خاص دارد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به فرمانده نیروی انتظامی استان قم تصریح کرد: من امیدوارم شما با توجه به تجربیاتی که دارید و نظراتی که کسب می‌کنید امور انتظامی استان را به خوبی اداره کنید.
فرمانده انتظامی استان قم نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه ویژه قم از نظر امنیتی و اجتماعی گفت: ارتباط با علما، مراجع و مقامات تصمیم‌گیر نظام جزو اولویت‌های کاری ما در نیروی انتظامی قم است.
مهدی توکلی خطاب به آیت‌الله یزدی گفت: با توجه به اشرافی که حضرت عالی نسبت به مسائل کشور و استان دارید قطعا نقطه نظرات شما برای ایجاد فضای بهتر برای استان راهگشا است.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٠
تگ ها :