رؤسای واحدهای بزرگ دانشگاه آزاد باید به تأئید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برسند
ساعت ٤:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد دانشگاه آزاد به شکل هیات امنائی اداره شده و روسای واحدهای بزرگ و جامع آن همچون دانشگاه‌های مادر و بزرگ کشور توسط شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تائید و تعیین شوند.


حجت‌الاسلام محمد محمدیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه اخیر این شورا و آغاز بررسی و اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در آن اظهار داشت: در این جلسه مباحثی در خصوص اصلاح و تکمیل اساسنامه این دانشگاه و واحدهای تابعه آن انجام شد که در نهایت مقرر شد دانشگاه آزاد به شکل هیات امنائی اداره شود و روسای واحدهای بزرگ و جامع آن همچون دانشگاه‌های مادر و بزرگ کشور توسط شورایعالی انقلاب فرهنگی تائید و تعیین شوند.
وی در خصوص تغییرات رخ داده در ترکیب این هیات افزود: هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد با حضور تعدادی از اعضای هیئت موسس تشکیل می‌شود که در گذشته نیز اینچنین بود، البته در مصوبه جدید وزیر علوم و وزیر بهداشت و یا نمایندگان آنها و همچنین مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز باید به هیات امنا اضافه شوند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه قبلاً استاندار تهران با وزیر کشور نیز برای حضور در هیات امنای دانشگاه آزاد مطرح شده بودند، گفت: بعد از بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که حضور این افراد در هیات امنای دانشگاه آزاد ضرورتی ندارد ولی بر اساس تصمیمات جدید چند نفر صاحبنظران مسائل فرهنگی نیز در هیات امنا حاضر خواهند بود که از سوی هیات موسس معرفی می‌شوند و شورایعالی انقلاب فرهنگی نیز باید آنها را تایید کند.
محمدیان با اشاره به مصوبه جدید و ترکیب جدید هیات امنا دانشگاه آزاد، خاطرنشان کرد: در خصوص نحوه انتخاب و همچنین مدت زمان ریاست دانشگاه آزاد نیز باید منتظر ماند تا در روند بررسی‌های شورایعالی انقلاب فرهنگی به آن رسیدگی شود.
وی ادامه داد: این موضوع نیز در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد و حتی نحوی تائید آن نیز بررسی ‌می‌شود، اما هنوز به این مواد از اساسنامه نرسیده‌ایم و باید منتظر ماند تا درجلسات بعدی در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.
این عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی همچنین یادآور شد: در این جلسه در خصوص بحث وقف دانشگاه آزاد نیز مواردی مطرح شد که مقرر شد در جلسات بعدی در خصوص موادی که به این مساله نیز مرتبط است بحث و بررسی لازم انجام گیرد.