آیت‌الله خاتمی: دشمن در جدا سازی مردم از نظام ناکام بوده است
ساعت ٤:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حضور 40 میلیونی مردم به معنای این است که دشمن در جداسازی مردم از نظام ناکام بوده است.


به گزارش خبرگزاری فارس دومین جلسه بحث اخلاق در رسانه از سوی آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح امروز برگزار شد.
آیت‌الله سید احمد خاتمی در این جلسه با تاکید بر اطلاع رسانی صحیح گفت: گاهی ایجاد بد بینی بین نظام و مردم به دست کسانی که در داخل هستند دنبال می‌شود، دشمن هم به دنبال این است که عقبه سیاسی نظام را بزند سرمایه هر نظام مردم آن نظام‌اند، نظامی را که مردم بخواهند می‌ماند و نظامی را که مردم نخواهند آسیب می‌بیند؛ این یک واقعیت است چه بخواهیم و چه نخواهیم سرمایه نظام ما مردم بوده‌اند و هستند با افتخار می‌گوییم که اکثریت مردم با نظام بوده‌اند و هستند نشان آن هم حضور 85 درصدی مردم در پای صندوق‌های رای است.
وی افزود: حضور 40 میلیونی مردم به معنای این است که دشمن در جداسازی مردم از نظام ناکام بوده است. متاسفانه علیرغم این ناکامی‌ها همچنان این خط در حال دنبال شدن است از برخی از بیانیه‌ها انسان می‌بیند که انگار هدفی جز نا امید کردن مردم و سیاه نمایی ندارند.
این مدرس درس خارج حوزه علمیه اظهار داشت: گر چه ما همچنان دوستانه می‌گوییم، کسانی که تلاش مذبوحانه دارند، بدانند که تلاششان بی ثمر است و مردم از نظام اسلامی جدا ناپذیرند. ایجاد بدبینی بین مردم، اختلاف ایجاد کردن در دورن خانواده نظام و انقلاب از اهداف دشمن است. برای رسیدن به این هدف از ابزار موثری که اینها استفاده می‌کنند انتشار گمانه زنی‌ها است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: گمانه زنی‌هایی که برخی از آن‌ها مصادق شایعه است که اسم آن را نیز جنگ روانی می‌گذارند. ابعاد جنگ روانی هم این است که ابتدا خبرهای دروغ می‌سازند، این خبرها در ورودی سایت‌ها آنقدر تکرار می‌شود که برخی در آستانه تصدیق یک خبر دورغ قرار می‌گیرند و تاثیر منفی خودش را می‌گذارد. امروز باز تکرار می‌کنم که جنگ رسانه‌ای علیه نظام اسلامی یک واقعیت است که دشمنان تمام امیدشان به همین جنگ رسانه‌ای علیه نظام است زیرا دولت استعمارگر پیر انگلیس که پرونده سیاهی دارد شبکه تلویزیونی فارسی زبان راه اندازی می‌کند در ایام اغتشاشات برنامه‌هایشان 24 ساعته می‌شود. همین برای فهم هدف دشمن کافی است.
وی با اشاره به برخی جریان سازی‌ها برای رسانه‌های خارجی گفت: خوش بین بودن به رسانه‌های بیگانه، آب به آسیاب رسانه‌های بیگانه ریختن و خوراک برای رسانه‌های بیگانه فراهم کردن خیانت به نظام اسلامی است؛ به بیانیه‌ها بنگرید که این بیانیه‌ها آب به آسیاب چه کسی ریخته است، نظام اسلامی یا دشمنان نظام اسلامی است.
آیت‌الله سید احمد خاتمی افزود: آیا مستکبرها محرم انقلاب‌اند، آیا اوباما محرم انقلاب شماست که شما را تایید می کند، از خدا می‌خواهیم که همه مراقب باشند تا انقلاب به دست نامحرمان نیفتد. تردیدی نیست که آمریکا، دولت آمریکا و انگلیس نامحرم هستند آب به آسیاب اینها ریختن، میدان دادن به نامحرمان است .نشر خبر بر اساس گمانه زنی‌ها آب به آسیاب بیگانگان ریختن است.