جواد لاریجانی:بازگشت دوستان ناکام به آغوش نظام و قانون را استقبال می کنیم
ساعت ٤:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیرکمیسیون حقوق بشر قوه قضائیه گفت: اگر موضوع وحدت این باشد که دوستان وقتی ناکامی اقدامات خود را دیدند قصد دارند که به آغوش نظام و ساختار قانونی باز گردند ما باید به آنها خوش‌آمد بگوییم .


محمدجواد لاریجانی نظریه پرداز سیاسی و دبیرکمیسیون حقوق بشر قوه قضائیه در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری فارس با اشاره به طرح‌های مختلف موسم به وحدت ملی، گفت: وحدت موضوع بسیار خوبی است ولی باید مشخص شود که حول چه کسی قرار است ایجاد شود.
وی افزود: طبیعی است که وحدت در چارچوب قانون اساسی، حول نظام اسلامی و مقام معظم رهبری هدفی بسیار خوب است، جامعه ما از وحدت بسیار خوبی برخوردار بوده و کشور هم در مسیر خوبی قرار دارد لذا باید همه مسئولان از فضا و هیجانات انتخاباتی بیرون آمده و مشغول کار روزانه خود شوند.

* وحدت چیزی نیست که ملت معطل آن باشد

دبیرکمیسیون حقوق بشر قوه قضائیه تصریح کرد: در این چارچوب‌ها بحث وحدت بحث خوبی است ولی در کل وحدت چیزی نیست که ملت ما معطل آن باشد.
لاریجانی اضافه کرد: برخی فکر می‌کنند مسائل پس از انتخابات دعوایی بین احمدی‌نژاد و موسوی بوده و چون پس از انتخابات نیز هواداران موسوی و احمدی‌نژاد با یکدیگر درگیر بوده‌اند و پس از انتخابات هم پیروان آنها در خیابان‌ها با یکدیگر درگیر شدند بنابراین با سلام و احوالپرسی این دو نفر کار تمام خواهد شد؛ البته این سلام و احوالپرسی کار خوبی است ولی بنده معتقد نیستم که جریانات پس از انتخابات دعوای طرفداران موسوی و احمدی‌نژاد بوده است.
وی خاطرنشان کرد: جریانات پس از انتخابات کودتای کامل کلید خورده توسط جناح اصلاح‌طلب بود که ابعاد وسیعی هم داشت البته موفق هم نشد؛ این افراد با نظام به نحوی درگیر شده و مقابل نظام ایستادند.
دبیرکمیسیون حقوق بشر قوه قضائیه ادامه داد: اگر موضوع وحدت این باشد که دوستان وقتی ناکامی اقدامات خود را دیدند قصد دارند که به آغوش نظام و ساختار قانونی باز گردند ما باید به آنها خوش‌آمد بگوییم چرا که این افراد نیروهایی از بین ما بودند که در جریانی ناسالم از گردونه نظام خارج شدند.

* هر ایده‌‌ای از وحدت که باعث بازگشت افراد به چارچوب نظام ‌شود مورد استقبال است

لاریجانی در ادامه تاکید کرد: هر ایده‌‌ای از وحدت که باعث بازگشت این افراد به چارچوب نظام ‌شود مورد استقبال است و ما نباید پرچمدار تخاصم باشیم بلکه ما پرچم‌دار منفعت نظام هستیم البته روی اصول هم محکم خواهیم ایستاد و از هرگونه توسعه پایگاه‌های اجتماعی نظام و حکومت اسلامی هم استقبال می‌کنیم.