کابینه دوم احمدی‌نژادهماهنگ‌تر از کابینه اول است
ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۳۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کابینه انتخابی شباهت زیادی با کابینه سابق دولت احمدی نژادی دارد با این تفاوت که رئیس جمهور سعی کرده افراد هماهنگ‌تری را برای کابینه خود انتخاب کند.


حشمت‌الله‌ فلاحت‌پیشیه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، در ارزیابی وزرای کابینه اظهار داشت: این کابینه شباهت زیادی با کابینه اول دولت احمدی نژادی دارد با این تفاوت که رئیس جمهور سعی کرده است افراد هماهنگ تری را برای کابینه خود انتخاب کند و به این ترتیب گروه های سیاسی جایگاه کمتری در این کابینه دارند.
وی خاطر نشان کرد: مسائل شکلی و محتوایی شکل گرفته در فضای مجلس برای رای اعتماد بی تاثیر نیست یکی بحث عدم رایزنی رئیس جمهور با نمایندگان به خصوص کمیسیون‌های تخصصی و فراکسیون‌های سیاسی است که باعث شده عملا ارتباط وزرای پیشنهادی با بدنه مجلس شکل بگیرد نه با فراکسیون شناسنامه دار و تخصصی، بنابراین این نوع جدیدی از تعامل میان دولت و مجلس است که باید دید چه مقدار نتیجه می‌دهد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: مسئله دیگر یک مسئله صوری است و آن اینکه رئیس جمهور اسامی وزرای پیشنهادی را در رسانه ملی اعلام کرد در شرایطی که مجلس دارای شان و جایگاه بالایی است.
وی افزود: البته ظرفیت مجلس بالاتر از این است که بخواهد در مقابل این مسائل صوری رفتار انتقام جویانه‌ای انجام دهد ولی در کل برخورد رئیس جمهور برخورد قابل انتقادی بود.
فلاحت پیشه گفت: رای اعتماد به وزراء در درجه اول بستگی به میزان توانایی شخصی و برنامه هایی دارد که وزراء ارائه می‌دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: رای از مجلس برای آن گروه از وزرایی که با کمیسیون‌های تخصصی ارتباط نداشتند دشوار‌تر است.
وی در خصوص کمیسیون امنیت ملی در رای به وزراء اظهار داشت: متکی با توجه به سوابقش در کمیسیون امنیت رای خواهد آورد البته آن‌چیزی که از او انتظار می‌رود این است که برنامه های تکراری گذشته را ارائه ندهد زیرا در این 4 ساله مقتضیات، شرایط و نیازهای جدیدی به ویژه در حوزه دیپلماسی کشور شکل گرفته که نیازمند یک استراتژی توام با تنش‌زدایی و همزمان با اصول کشوری است که می‌تواند تاثیرگذار باشد.
انتهای پیام/