مخبر دزفولی :اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در 2 جلسه آتی شورا به پایان می‌رسد
ساعت ٧:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد همچنان در دستور کار شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار دارد و حداکثر تا 2 جلسه آینده کار بررسی و اصلاح اساسنامه را تمام خواهیم کرد.


محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس به اشاره به آخرین جلسه این شورا و آغاز بررسی و اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد، اظهار داشت: در این جلسه در خصوص هیات امناء دانشگاه آزاد بحث شد و در مورد آن به نتیجه رسیدیم و بحث هیات‌های امنای منطقه‌ای هم مورد قبول قرار گرفت، اما در خصوص اجزای آن و نحوی کیفیت و شرح وظایف آنها مقرر شد که بعد از انجام کارهای تکمیلی در جلسات آتی، پیشنهادات اصلاحی را در دستور کار قرار داده و آن رابررسی کنیم.
وی در خصوص شرایط تشکیل هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد گفت: هیات امنا یک ترکیب ثابت دارد، به این شکل که تعدادی از اساتید دانشگاه که از مرتبه دانشیاری بالاتر باشند به پیشنهاد هیات موسس و تایید شورایعالی انقلاب فرهنگی به عضویت آن در می‌‌آیند که در کنار آنها رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و وزرای علوم و بهداشت و یا نمایندگان آنها نیز حضور دارند.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیمات جدید، 5 نفر شخصیت حقیقی که از سوی هیات موسس دانشگاه آزاد معرفی شده‌اند با تایید شورایعالی انقلاب فرهنگی در کنار چند نفر از اعضای حقوقی، هیات امنا دانشگاه آزاد را تشکیل ‌می‌دهند.
مخبر دزفولی با بیان اینکه بررسی و اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در هفته گذشته آغاز شده است، تصریح کرد: این مساله همچنان در دستور کار شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار دارد و حداقل تا 2 جلسه آینده کار بررسی و اصلاح اساسنامه را تمام خواهیم کرد.
وی در پایان یادآور شد: هیات موسس دانشگاه آزاد تاکنون مطلبی در خصوص اصلاح اسناسنامه به شورایعالی انقلاب فرهنگی تحویل نداده است اما اگر اساسنامه اصلاح شده را برسانند از آن نیز استفاده خواهیم کرد و در غیر این صورت شورایعالی انقلاب فرهنگی به کار خود در خصوص اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد ادامه خواهد داد.