وزرای پیشنهادی از انسجام بیشتری به نسبت کابینه نهم برخوردار هستند
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۳۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو هیئت‌ رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: در مجموع افراد معرفی شده برای دولت دهم در مقایسه با کابینه نهم از انسجام بیشتری برخوردار هستند به خصوص اینکه وزرای پیشنهادی برای جایگاه‌ها و پست‌های معرفی شده از سنخیت بیشتری برخوردارند.


حجت الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت‌ رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس در خصوص وزرای پیشنهادی کابینه دهم، اظهار داشت: در مجموع افراد معرفی شده برای دولت دهم در مقایسه با کابینه نهم از انسجام بیشتری برخوردار هستند به خصوص اینکه وزرای پیشنهادی برای جایگاه‌ها و پست‌های معرفی شده سنخیت بیشتری برخوردارند.
وی در ادامه ضمن تأکید بر اینکه نگاه نمایندگان مجلس به شکل کلی نسبت به وزرای پیشنهادی مثبت است، ابراز داشت: ممکن است در مواردی نمایندگان ابهاماتی داشته باشند که البته این امر نیاز به شناخت بیشتر آنها از وزرای معرفی شده دارد که طی چند روز فاصله تا روز رأی اعتماد، افراد معرفی شده می‌توانند با نشست‌های مشترک، ارائه سوابق و برنامه کاری خود فضای مجلس را برای شناخت بیشتر آماده‌تر نمایند اما در مجموع اکثریت قاطع نمایندگان مجلس حامی دولت و رئیس‌جمهور هستند.
عضو هیئت‌ رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس همچنین گفت: ما منتظر هستیم که هم مجلس کار دقیق و کارشناسی انجام دهد و هم وزرای معرفی شده دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود را تبیین کنند تا مجلس با شناخت و آگاهی بیشتر به آنان رأی اعتماد دهد.
وی در پاسخ به این سؤال که فضای مجلس در حال حاضر برای دادن رأی اعتماد به وزرای معرفی شده چگونه است، عنوان کرد: تعدادی تغییرات و جابه‌جایی در کابینه معرفی شده وجود دارد، البته لازم به ذکر است که برخی وزرای پیشنهادی شده تناسب بسیار خوبی با پست‌های معرفی شده دارند.
سبحانی نیا در عین حال با بیان اینکه فضای کلی مجلس در تعامل با دولت مثبت است، تأکید کرد: نسبت به برخی از وزرای پیشنهادی شاید نمایندگان شناخت زیادی نداشته باشند که در این میان لازم است وزرا برنامه‌های خود را تبیین و ارائه دهند تا زمینه شناخت بیشتر نمایندگان فراهم شود.
این نماینده مجلس ضمن بیان این مطلب که درباره اکثریت کابینه معرفی شده نظر نمایندگان مجلس مثبت است، یادآور شد: شاید در خصوص 3 الی 4 نفر ابهاماتی در ذهن نمایندگان وجود داشته باشد که این مسئله نیز در فاصله‌ای که تا روز رأی اعتماد وجود دارد نمایندگان می‌توانند طی نشست‌هایی که با وزرای پیشنهادی خواهند داشت ابهامات موجود را برطرف نمایند.
وی تصریح کرد: اکثر قاطع نمایندگان حامی رئیس‌جمهور هستند و در حال حاضر نیز این نگاه مثبت را نسبت به دولت، عملکرد آن، تلاش‌های آینده و کابینه معرفی شده دارند ولی به این معنا نیست که بخواهند چشم‌ بسته به وزرا رأی دهند اما قطعاً نمایندگان به دنبال انتقام‌جویی از رئیس‌جمهور نیستند و اگر صحبتی را نیز مطرح می‌کنند بیشتر از باب وظیفه و جایگاه قانونی آنها است.
انتهای پیام/