رژیم صهیونیستی مانع ورود تجهیزات پزشکی به غزه شد
ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس:یک مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که با وجود هماهنگی سازمان جهانی بهداشت برای ورود مقادیری دارو و تجهیزات پزشکی به غزه، به علت کارشکنی اسرائیل، از ورود این تجهیزات پزشکی جلوگیری شد.


به گزارش فارس به نقل از تلویزیون الاقصی، یک منبع آگاه در سازمان جهانی بهداشت فاش کرد که رژیم صهیونیستی برای بار چهارم از ورود مقادیری دارو و کالاهای پزشکی به نوارغزه ممانعت کرد این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت پیش از ارسال این تجهیزات پزشکی هماهنگی‌های لازم برای ورود آنها از طریق گذرگاه "کرم ابو سالم " به نوار غزه را انجام داده بود.
این مقام سازمان جهانی بهداشت ارزش دلاری این تجهیزات پزشکی را تقریبا 800 هزار دلار آمریکا اعلام کرده است.
بنابراین گزارش، یک هیئت پزشکی آمریکا که به نوار غره سفر کرده است، اوضاع بهداشتی و درمانی این منطقه محاصره شده توسط رژیم صهیونیستی را دردناک و نامناسب توصیف کرده و خواستار حضور مسئولانی از آمریکا در نوار غزه برای مشاهده پیامدهای محاصره اسرائیل عیله اهالی این منطقه شده‌اند تا بی واسطه با بیماران و مصدومان سخن بگویند.
تاکنون صدها بیمار غزه در اثر محاصره رژیم صهیونیستی به علت کمبود دارو و تجهیزات پزشکی و یا به علت ممانعت از اعزام بیماران به خارج جان باخته‌اند