مهدوی ثابت در گفتگو با فارس: حکم کلوتیلد ریس هنوز صادر نشده است
ساعت ٧:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: وکیل تبعه فرانسوی بازداشت شده در جریان حوادث پس از انتخابات گفت که هنوز دادگاه در خصوص اتهامات کلوتیلد ریس حکمی صادر نکرده است.


دکتر محمدعلی مهدوی ثابت وکیل کلوتیلد ریس در پاسخ به سئوال خبرنگار حقوقی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت پرونده تبعه فرانسوی بازداشت شده در جریان حوادث پس از انتخابات، اظهار داشت: خانم ریس با توجه به پرداخت وجه الضمان 3 میلیارد ریالی آزاد است.
وی با تاکید بر اینکه هنوز دادگاه در خصوص اتهامات تبعه فرانسوی بازداشت شده در حوادث بعد از انتخابات دهم حکمی صادر نکرده، صدور حکم برای نامبرده را به پس از مشخص شدن وضعیت ریس موکول کرد و متذکر شد خانم ریس تا زمان صدور حکم، اجازه خروج از کشور را ندارد.
کلوتید ریس تبعه فرانسوی در 17 مرداد ماه سال جاری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق حضور در تجمعات و اغتشاشات مورخه 25 و 27 خرداد ماه و همچنین جمع‌آوری اخبار، اطلاعات و تهیه تصاویر از این اغتشاشات و ارائه آن به وابسته علمی سفارت فرانسه در شعبه 15 دادگاه عمومی و انقلاب اسلامی تهران محاکمه و اندکی بعد با تودیع وثیقه آزاد شد و در حال حاضر تحت قیومیت سفارت فرانسه در تهران قرار دارد.