اظهارات مرکل درباره تحریم ایران جنگ روانی است
ساعت ٧:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۳۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهارات صدر اعظم آلمان درباره تحریم ایران را جنگ روانی خواند و گفت: مرکل برای جلب آرا بر مواضع قبلی خود پافشاری می‌کند.


محمد کرمی راد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص ادعای «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان مبنی بر اینکه اگر در گفتگوهای ایران و غرب درباره برنامه هسته‌ای ایران، پیشرفتی حاصل نشود این کشور با تحریم‌های بیشتری مواجه خواهد ‌شد، اظهار داشت: صدر اعظم آلمان با این تهدیدات خواسته یا ناخواسته در حال ایجاد التهابی در بازار جهانی نفت است و باید گفت موضوع اصلی التهاب بازار نفت در آینده است.
وی با بیان اینکه موضوع تحریم بنزین بارها مطرح شده است، افزود: ما به اروپا احتیاجی نداریم بلکه آنها به نفت خلیج فارس نیازمندند و شرکت‌های آنها از قبل در این زمینه برنامه‌ریزی کرده‌اند.
نماینده مردم کرمانشاه با ذکر اینکه ایران در تحریم‌ها به پیشرفت رسید،‌ اظهار داشت: ما با پایداری ملت، اقدامات رئیس جمهور و تدابیر و تصمیمات مقام معظم رهبری توانستیم در بین 9 کشور دارای فناوری هسته‌ای پرچم ایران را برافرازیم.
کرمی با اشاره به نشست 1+5 در روزهای آینده، تغییر گفتمان در این نشست را بیشتر جنگ روانی دانست و اظهار داشت: غربی‌ها می‌دانند که ما هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای خود نداشته و نخواهیم داشت، بنابراین اظهارات مرکل قطعا توسط مجلس بررسی و بر همین اساس نوع مناسبات و روابط آینده ایران با آلمان را مشخص خواهد کرد.
وی با اشاره به انتخابات صدراعظمی آلمان گفت: قاعدتا هر گاه انتخاباتی در غرب در پیش باشد حرف‌هایی برای جلب آرا گفته می‌شود و طبیعی است مسئولین غربی بین حرف‌های اولیه و حرف‌های پایان کار خود هماهنگی ایجاد می‌کنند تا نشان دهند که روی سخنان خود ایستاده‌اند و همین موضوع نشانگر این است که تا به حال نتوانسته‌اند اقدام موثری علیه نظام جمهوری اسلامی انجام دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: در نشست 1+5 یکی از موضوعاتی که سخت مورد توجه اعضای این نشست است موضوع مذاکرات با ایران هسته‌ای و دخالت‌های آنها در بحث داخلی ایران است.
کرمی با بیان اینکه دخالت فرانسه و انگلیس در سناریوی کودتای مخملی در ایران آشکار است، تصریح کرد: اعضای این نشست موضوع تعامل با دولت دهم و مبادلات تجاری را در دستور کار خود قرار خواهند داد تا مهندسی رفتار خود با ایران را تنظیم کنند.
وی افزود: تهدیدات موجود بیشتر جنبه جنگ روانی دارد تا به اهداف خود دست پیدا کند و تصور می‌کنم بخش عمده‌ای از این تهدیدات توخالی است.
عضو کمیسیون امنیت ملی با ذکز اینکه جوامع بین‌المللی دخالت مستقیم قدرت‌ها در کشورهای دیگر را نمی‌پذیرند، یاداور شد: ایران با استفاده از توانمندی‌های داخلی می‌تواند موضوعات مطرح همچون تحریم بنزین را مدیریت کند.
انتهای پیام