ادعای جدید اماراتی ها درباره جزایرسه گانه ایرانی
ساعت ۳:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۸ : توسط : حسینی
پایگاه اطلاع رسانی الشرق الاوسط روز جمعه نوشت: شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات در کنفرانس مطبوعاتی گفت در صورتی که مذاکرات ما با ایران درباره جزایر سه گانه به جایی نرسد ، کار را به داوری بین المللی می کشانیم.

به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، الشرق الاوسط در ادامه افزود: وزیر خارجه امارات در این کنفرانس مطبوعاتی به همراه دبیر کل ناتو گفت: شکی نیست که ایران کشور مهمی در منطقه است و شکی نیست که ایران با کشورهای همسایه خود دارای منافع مشترک است و یکی از این همسایگان هم کشور امارات می باشد که یک از شریکان بزرگ اقتصادی برای ایران در منطقه به حساب می آید. ولی همانطور که ما با ایران در زمینه های مختلف روابط خوب داریم ، همچنان مذاکره بین ما و ایرانی ها در پایان دادن به اشغال سه جزیره اماراتی ادامه دارد.
وی افزود: "ما این مساله را پنهان نمی کنیم زیرا خواست اصلی و اساسی کشور امارات پایان دادن به این اشغال با مذاکرات جدی است . ولی در صورتی که این مذاکرات به جایی نرسد کشور امارات این مساله را به داوری بین المللی و یا دادگاه بین المللی می کشاند."
وزیر خارجه امارات در ادامه گفت: جدای از آن ایران همسایه مهم امارات است و دارای جایگاهی رفیع و ارزشمند برای ماست ولی ایران هم باید منطقه ای را که در آن حضور دارد ، در نظر بگیرد .
این کشور باید نه تنها در باره فعالیت های هسته ای خود که ضرورت دارد متوقف شود ، بلکه دخالت در مسایل کشورهای عربی و حمایت های مالی به طرفهای مشخص چه عربی و یا غیر عربی پایان دهد تا موجب بروز مشکلات در برخی از این کشورها که نمونه های زیادی دارد، نگردد.