رییس جمهوری: احمدی نژاد نوکر ملت ایران است
ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۸ : توسط : حسینی
رییس جمهوری در پاسخ به ابراز احساسات یکی از نخبگان استان خراسان رضوی که در قالب یک قطعه ادبی خوانده شد، گفت: احمدی نژاد نوکر ملت ایران است و هزار هزار احمدی‌نژاد فدای یک نفس باصفای جوانان نخبه باشد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد که روز جمعه در دیدار با نخبگان و فرهیختگان استان خراسان رضوی سخن می‌گفت، با ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: سخن گفتن پس از سخنرانی 13 نفر از نخبگان بسیار دشوار است.
احمدی‌نژاد مطالب سه نخبه جوان (ثقاب اصفهانی، بادپا و محمدزاده) را که در پایان این جلسه ارائه شد، سبب ایجاد شور و نشاط در جلسه دانست و افزود: اکنون فضای این نشست بوی تازگی و طراوت می‌دهد و مطمئنم اگر بپرسم خسته شده‌اید یا نه، پاسخ شما منفی است.
وی اشاره‌‌های نخبگان را بسیار خوب و دقیق خواند و با درخواست ثقاب اصفهانی، کارشناس مدیریت بازرگانی و نماینده جوانان خراسان رضوی برای برگزاری نشست 20 نفر از جوانان این استان با رییس جمهوری در مدت باقیمانده سفر به خراسان رضوی موافقت کرد.
این جوان نخبه خطاب به رییس جمهوری با اشاره به اینکه "دایره نخبگان جوان را باز کنید"، از تدوین مدلی برای ساماندهی اوقات فراغت، استمرار ارتباط نخبگان با دولت، مشارکت و ازدواج جوانان خبر داد که قرار است در این نشست به رییس جمهوری ارائه شود.
ریییس جمهوری نیز با برگزاری این نشست به مدت دو ساعت موافقت کرد.
بادپا، دیگر دانشجوی نخبه این استان نیز با بیان اینکه "مراقب سروش‌های نفوذی باشید تا بر علوم‌ انسانی اثر نگذارند"، از احمدی‌نژاد دعوت کرد تا روز شانزدهم آذر -روز دانشجو- به دانشگاه فردوسی مشهد بیاید.
این جوان نخبه افزود: مسئله مملکت ما، مسئله احمدی‌نژاد است اما شما نتوانستید در این مدت یک احمدی‌نژاد به جامعه اضافه کنید!
بادپا اظهار داشت: زمانی می‌توان به سازمان‌های مسئول نمره قبولی داد که افرادی همچون احمدی‌نژاد، شهید همت و باکری را تحویل جامعه دهند.
رییس جمهوری نیز در پاسخ گفت: مراتب شما جوانان بالاتر از من است. امروز جوانان صدها کیلومتر جلوتر از احمدی‌نژاد هستند و به سمت افق‌های روشن و بالاتر حرکت می‌کنند.
وی در عین حال به مقاومت در برابر سپردن مسئولیت‌ها به نسل جوان اشاره کرد و گفت: این موارد وجود دارد اما خود جوانان باید وارد عرصه شوند و مسئولیت‌ها را بر عهده بگیرند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه "امروز جوانان جهانی فکر می‌کنند"، افزود: افق نگاه‌ها متحول شده است و البته این امر وظایف سازمان ملی جوانان، وزرا و استانداران را برای بهره گیری از توان و ظرفیت جوانان نادیده نمی‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه "هر یک از وزرا و استانداران باید در کار خود از جوانان بهره بگیرند"، تصریح کرد: وزیران باید در یک بازه زمانی کار را به جوانان منتقل کنند.