رییس جمهوری با تاسیس پژوهشگاه علوم قرآنی موافقت کرد
ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۸ : توسط : حسینی
محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری از پیشنهاد دکتر سهیلا پیروزفر، نخبه قرآنی استان خراسان رضوی مبنی بر تاسیس پژوهشگاه علوم قرآنی موافقت کرد و گفت: ما معتقدیم باید از توانمندی مدیریتی بانوان در دانشگاه‌ها استفاده شود.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی که در جمع نخبگان و فرهیختگان خراسان رضوی در مشهد سخن می گفت، یکی از مسئولیت‌ها و وظایف مهم نخبگان را "تعریف هویت" دانست و افزود: اگر این مطلب درست شود، بقیه مطالب نیز درست می‌شود.
رییس جمهوری هویت را به زبان مهندسی، اینگونه تعریف کرد که "چه بوده‌ایم؟ چه هستیم؟ و چه می‌خواهیم شویم؟".
وی گفت: اگر این سه موضوع در کنار هم قرار گیرند هویت ایرانی، اسلامی و انقلابی جوان ایرانی محقق می‌شود.
وی با اشاره به اینکه "رویکرد فرهنگی در دور سوم سفرهای استانی غالب است"، این امر را تصمیم درستی خواند و افزود: بسیاری از نخبگان حاضر در این نشست نیز این رویکرد را تایید کردند.
رییس جمهوری مسئولیت نخبگان و فرهنگیان استان خراسان رضوی را مضاعف دانست و علت آن را توانمندی‌های تاریخی و فرهنگی این استان برشمرد.
وی اظهار داشت: فرهنگ ایران زمین و جهان مرهون متفکران، دانشمندان و عالمان خراسانی است و لذا توقع بی‌جایی نیست که خراسان در موج فرهنگی کشور پیشگام و پیشتاز باشد.
وی گفت: در خصوص تعاریف بهره‌مندی از توانمندی بانوان نیز اشتباهاتی صورت گرفته است، برخی فعالیت‌ها اختصاصی و برخی دیگر مشترک است که بانوان می‌توانند در حوزه فعالیت‌‌های مشترک مشارکت و رقابت داشته باشند.
رییس جمهوری در این زمینه از استانداری بانوان حمایت کرد و بر لزوم بهره‌مندی از توانمندی آنان در حوزه‌هایی که این امکان وجود دارد، تاکید کرد.
13 نفر از نخبگان استان خراسان رضوی طی نشست مشترک نخبگان و فرهیختگان استان خراسان رضوی با محمود احمدی‌نژاد در سومین دور سفرهای استانی وی به این استان، به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.
احمدی‌نژاد از روز پنجشنبه در راستای آغاز دور نخست سفرهای استانی دولت دهم در استان خراسان رضوی به سر می برد.

ادامه دارد....