به موسوی گفتم از برخی جریان‌های سکولار و لیبرال تبری جوید
ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۳۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به موسوی مشورت می‌دادم که با گفتمان امام و انقلاب حرکت کند، گفت: به وی اعلام کرده بودم که از برخی جریان‌های سکولار و لیبرال تبری جوید.


عماد افروغ نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا» گفت: کسی که بانک، موتور‌سیکلت و اموال عمومی را آتش می‌زند باید مجازات شود، اما باید بدانیم که همه معترضان اغتشاشگر نبوده‌اند.
وی با اعلام اینکه من به جهت تخصصی که در بحث جامعه‌شناسی و اطلاعاتی که از فضای جامعه دارم، می‌گویم این حوادث انقلاب مخملی نبوده، افزود: این حوادث انقلاب مخملی نیست چراکه جمهوری اسلامی صربستان نیست، رهبری هم این را گفتند که اینجا گرجستان نیست.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه البته خارجی‌ها القا می‌کنند و تمایل به انقلاب مخملی دارند و تردیدی در آن نیست افزود: این‌ها عددی نیستند، چرا این‌ها را بزرگ می‌کنید، محمد‌رضا خاتمی در روزهای اوج قدرت اصلاح‌طلبان می‌گفت ما دو هزار نفر را نمی‌توانیم یک جا جمع کنیم.
افروغ در ادامه با بیان اینکه این شلوغی‌ها و تجمعات، صرفا یک واکنش طبیعی بود که البته ممکن است برخی القائات در شکل‌گیری آن موثر بوده باشد، انقلاب مخملی برای حکومت‌های سوسیالیستی که نظام جمع‌گرایانه افراطی، دیکتاتوری، ضد آزادی و حقوق شهروندی هستند، کاربرد دارد، نه نظام اسلامی ایران که در فصل سوم قانون اساسی آن صریحا درباره به آزادی و انتخابات آزادانه صحبت می‌کند.
این کارشناس سیاسی در ادامه با بیان اینکه این اعتراضات و اغتشاشات ناشی از واکنش طبیعی از یک انتظار از پیش مشخص نسبت به نتیجه اعلام شده است، ادامه داد: البته در این میان نقش موسوی از همه پررنگ‌تر است.
وی همچنین با اشاره به اینکه من علاوه بر حمایتم از محسن رضایی، به میرحسین موسوی نیز مشورت می‌دادم، افزود: من اعلام کرده‌ام که هر کس مشورت بخواهد، من آماده‌ام.
افروغ با بیان اینکه به موسوی مشورت می‌دادم که با گفتمان امام و انقلاب حرکت کند، ادامه داد: به وی اعلام کرده بودم که از برخی جریان‌های سکولار و لیبرال تبری جوید.
افروغ در ادامه با اشاره به حوادث اخیر که حتی هاشمی را نیز به نوعی خبر ساز کرد، افزود: البته من از منتقدین آقای هاشمی بودم و هستم اما معتقد به حذف او از صحنه سیاست نیستم.
افروغ ادامه داد: همان موقع که بحث کاندیداتوری احمدی‌نژاد و هاشمی در سال 84 بود، باهنر می‌گفت که یک کاری بکنیم تا هاشمی کاندیدا نشود، من مخالفت کردم و گفتم چرا هاشمی کاندیدا نشود، مگر می‌شود در یک فضای بدون رقابت و یک طرفه انتخابات برگزار کرد.
وی ادامه داد: پس از اینکه احمدی نژاد‌ رای آورد، در اولین نطق پس از انتخابات در مجلس اعلام کردم که هاشمی با همه عِده و عُدّه‌اش نتوانست احمدی‌نژاد را شکست دهد و همان موقع علیخانی هم اعتراض کرد.
وی با بیان اینکه احمدی نژاد یک بار برای ارائه مشورت از من دعوت کرد، ادامه داد: در این جلسه یک ساعت و نیم با ایشان صحبت کردم که محور اصلی بحث هم مشایی بود.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه در جلسه با احمدی نژاد 17 محور را محرمانه به او ارائه دادم، اظهار داشت: احمدی نژاد مجددا از من خواست که توقع شما چیست و من نیز اعلام کردم که پاسخ مکتوب از مشایی به خاطر عملکردش ارائه شود اما پاسخی هم داده نشد.
وی ادامه داد: برای ارائه مشورت هیچ وقت دق‌الباب نکرده ام چرا که من از کسی سهم‌خواهی نکرده و نمی‌کنم.
این تحلیلگر مسایل سیاسی با تاکید بر لزوم حضور همه نظرات و گرایشات سیاسی منطبق با قانون اساسی و اسلام، تاکید کرد: به لحاظ محتوایی و مفهومی می‌گویم باید در کشور نظرات مختلف باشد و به همین دلیل هزینه‌های زیادی هم داده‌ام.
انتهای پیام