در صورت لزوم 1000 بار دیگر هم شکایت خود از موسوی را امضا می‌‌کنیم
ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام محمدی که خود از جمله تنظیم کنندگان شکایت از موسوی است، تاکید کرد که اگر هزار بار دیگر هم قرار باشد به دلیل اقدامات و مواضع میر حسین موسوی از او شکایت کنیم این کار را خواهیم کرد.


حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدی نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی که پیش از این، قضاوت و معاون قضایی ریاست کل دادگستری تهران در دادگاه عمومی و انقلاب را بر عهده داشته است یکی از تنظیم کنندگان شکایت از میرحسین موسوی است که در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به دلایل و چرایی تنظیم شکایت 100 نماینده از او پاسخ گفت.
وی با اشاره به سناریوی برخی مبنی بر اینکه نمایندگان شکایت کننده از موسوی به دنبال پس گرفتن نامه خود هستند، تاکید کرد که باید میرحسین موسوی به دلیل اقدامات و مواضع ساختار شکنانه و مجرمانه‌اش هزار بار محاکمه شود و باید پاسخگوی تمام خسارت‌های مالی، جانی و از همه بالاتر خسارت‌های که به نظام اسلامی زده است، باشد؛ ضمن آنکه عوامل اصلی مرتبط با وی در غائله آفرینی و فتنه اخیر نیز باید محاکمه شوند.
محمدی با تاکید بر اینکه قضاوت اسلامی این را می‌طلبد تا موسوی و عوامل مرتبط با او محاکمه شوند، از آیت الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا خواست تا با جدیت با او برخورد شود.

* شکایت نمایندگان از موسوی به 200 نفر هم می‌رسید

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هشتم با اشاره به تنظیم شکایت 100 نماینده از موسوی، گفت: اگر زمان بیشتری دوستان برای این کار می‌گذاشتند، امضای شکایت از میرحسین به 200 نفر هم می‌رسید.
وی که قضاوت را در کارنامه خود دارد با اشاره به اتهامات میرحسین و عواملش در غائله آفرینی در فتنه اخیر، اظهار داشت: در قانون مجازات اسلامی موادی به عنوان سبب و مباشر وجود دارد که سبب اقوا از مباشر است از این رو اقدامات، مواضع و سخنان میرحسین موسوی سبب غائله آفرینی و اغتشاشات اخیر تهران شد و افراد و عواملی که با او همراهی کردند به عنوان مباشر جرم شناخته می‌شوند که باید هر دو یعنی سبب و مباشر در اغتشاشات اخیر مجازات شوند.
این نماینده تنظیم کنندگان شکایت از موسوی است در ادامه تاکید کرد که اگر هزار بار از ما بخواهند به دلیل اقدامات و مواضع میرحسین موسوی از او شکایت کنیم این کار را نه تنها انجام می‌دهیم، بلکه معتقدیم هزار بار شکایت از او و عواملش کم است و باید او هزار بار محاکمه شود.
وی اضافه کرد: نمایندگان اصولگرا و دلسوزان نظام اسلامی نیز پای شکایت خود از موسوی هستند و تا مجازات کامل او از پای نمی‌نشینند.
محمدی با اشاره به لطمات و خساراتی که به نظام اسلامی از سوی اقدامات و مواضع میرحسین وارد شده است، گفت: این نظام برآمده از خون هزاران شهید است و با کوشش‌ها و مجاهدت‌های فراوان علمایی همچون شهید شیخ فضل‌الله نوری، شهید مدرس و امام راحل به ثمر نشسته است و یگانه نظامی است که بر پایه حکومت دینی استوار شده است از این رو این افراد نمی‌توانند این نظام برآمده از مردم و خون شهدا را از بین ببرند.

* تعین شعب ویژه‌ای برای محاکمه میر حسین و عوامل اغتشاشات اخیر

وی که معاون قضایی رئیس کل دادگستری تهران در دادگاه عمومی و انقلاب را پیش از نمایندگی خود بر عهده داشته است با تاکید بر اینکه دادگاه میرحسین موسوی و عواملش باید به صورت علنی باشد، متذکر شد: معتقدم باید یک دادگاه ویژه و یا چند شعبه مخصوص برای رسیدگی به جرائم و جنایات میرحسین و عواملش تشکیل شود تا رسیدگی به پرونده جرائم این افراد با سرعت انجام شود چرا که اینقدر بار پرونده میرحسین و عواملش سنگین است که نیازمند کار تخصصی است.
محمدی با اشاره به احتمال اقدامات هواداران و حامیان موسوی در روز 13 آبان نیز، گفت: باید با اقدامات انحرافی و ضد قانون این افراد نظام برخورد کند. اگر چه معتقدم آنها با اینگونه اقدامات خود، همانند روز قدس بیشتر در میان ملت رسوا می‌شوند.
وی در پایان سخنان خود مجددا از دستگاه قضایی خواست تا با میرحسین و عواملش برخورد قانونی و قاطع انجام دهد.