وزیر ارشاد : خبرنگار رژیم صهیونیستی طی جریان حوادث اخیر در ایران حضور داشت
ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جریان حوادث پس از انتخابات یک خبرنگار اسرائیلی تحت پوشش خبرنگار یک رسانه دیگر به ایران آمده بود و به تهیه گزارش از حوادث کشورمان می‌پرداخت.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه در همایش بسیج و رسانه در مشهد مقدس، با بیان اینکه معمولا با هجمه اطلاعات، قدرت تفکر از مردم گرفته می‌شود، اظهار داشت: وقتی این بمباران اطلاعاتی صورت می‌گیرد فرد، قدرت فکر کردن ندارد و باید توجه داشت با کنترل و تقابل به تنهایی نمی‌تواند کار کرد بلکه باید از موضع فعال وارد عمل شد.
حسینی با بیان اینکه دشمن منافع خاص خود را با ادبیات مختلف بیان کرده و آن را تکرار می‌کند، اظهار داشت: این تکرار به قدری است که حتی بر روی برخی خواص هم اثر خود را می‌گذارد.
وی با اشاره به عملکرد رسانه‌ای دولت اصلاحات افزود: به دلیل نوع اخبرای که در آن زمان از دانشگاه‌ها منتشر می‌شد، گاهی که ما به جمع دانشجویان می‌رفتیم فکر می‌کردیم مسائل و موضوعات داغ سیاسی برای آنها اهمیت دارد اما در هنگام صحبت می‌دیدیم که بیشتر بحث آنها مسائل علمی، صنفی و رفاهی بود و سیاسی در درجه اهمیت کمی برای آنها قرار داشت.
وزیر ارشاد با تاکید بر اینکه باید از موازی‌کاری و پراکنده‌کاری در عرصه فرهنگی بپرهیزیم، خاطر نشان کرد: در کار فرهنگ برملا ء کردن توطئه‌ها و دسیسه های دشمن نیز باید مد نظر قرار بگیرد.
حسینی با اشاره به برخی خبرسازی‌ها در خصوص جمهوری اسلامی ایران گفت: اینها کارهای حساب شده‌ای است که دشمنان برای توقف حرکت رو به رشد نظام اسلامی انجام می‌دهند و متاسفانه برخی نیز در داخل آن را دنبال می‌کنند.
وی با اشاره به حادثه تروریستی سیستان و نقش کشورهای خارجی در آن گفت: بعد از این حادثه شاهد بودیم که سرکرده گروهک تروریستی ریگی با شبکه بی بی سی مصاحبه می‌کند در حالی که آنها از محل اختفای او ابراز بی اطلاعی کرده بودند.
وزیر ارشاد همچنین با اشاره به عملکرد نامناسب مسئولان حج عربستان در برخورد با زائران ایرانی و شیعه، اظهار داشت: اگر این برخوردهای نامناسب در کشوری که مخالف آمریکا بود اتفاق می‌افتاد آنها امروز آن را در بوق و کرنا می‌کردند.
حسینی حادثه سازی را یکی از کارکردهای رسانه‌های خارجی عنوان کرد و با اشاره به موضوع کشته شدن ندا آقا سلطان در جریان حوادث پس از انتخابات گفت: با توجه به شواهدی که نشان‌دهنده صحنه‌سازی این موضوع بود آنها بر این امر آنقدر تاکید کردند تا به یک موضوع مهم و گسترده تبدیل شد.
وی همچنین با اشاره به تلاش رسانه‌های بیگانه درجهت خبرسازی علیه کشورمان گفت: در جریان حوادث پس از انتخابات حتی یکی از خبرنگاران برای یک فیلم دو دقیقه‌ای که به یکی از رسانه‌های خارجی ارسال کرد 2 هزار و صد پوند دریافت کرد و یا اینکه در جریان این حوادث حتی یک خبرنگار اسرائیلی تحت پوشش خبرنگار یک رسانه دیگر به ایران آمده بود و به تهیه گزارش از حوادث کشورمان می‌پرداخت.