آیت‌الله لاریجانی: باید با متخلفان با ظرافت و درایت برخورد کرد
ساعت ۳:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس قوه قضائیه با اشاره به نوع برخورد با متخلفان گفت: باید در این زمینه درایت داشت و با لطافت و ظرافت با متخلفان برخورد کرد.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی امروز در همایش سالانه دادسراها و دادگاه‌های ویژه روحانیت کشور که در سالن اجتماعات دادسرای ویژه روحانیت قم برگزار شد، با اشاره به دادسرای ویژه روحانیت گفت: قبل از انقلاب موضوع اسلام منهای روحانیت نزد برخی روشنفکران مطرح بود و عمدتا به این موضوع می‌پرداختند.
وی ادامه داد: این فکر برای آن نبود که روحانی چرا روحانی است، آنها با فکر و اندیشه روحانی و همچنین روش و منش روحانیت مشکل داشتند.
رئیس قوه قضائیه گفت: این افراد به دنبال تحکیم سکولاریسم بودند و در حال حاضر نیز به این موضوع می‌پردازند و امام با تدبیر بلند خود دادگاه ویژه روحانیت را برای صیانت از حوزه‌ها راه‌اندازی کردند.
آیت‌الله لاریجانی تصریح کرد: افرادی که مخالف روحانیت بودند افراد فاسد را به جامعه روحانیت وارد می‌کردند و می‌خواستند این جایگاه را تخریب کنند.
وی با اشاره به بنا شدن جامعه ایران بر مبانی اسلامی گفت: جامعه ما که بر مبانی اسلامی حاکم شده است باید بر اساس تعالیم اسلامی نیز حرکت کند و در تمام معنا باید این موضوع گسترش داشته باشد.
رئیس قوه قضائیه افزود: موضوع این است که ما اسلام شناس می‌خواهیم و کسی که اسلام را بفهمد. موضوع و بحث، بحث لباس نیست ما نیازمند و لباس یک علامت است و ما نیازمند یک اسلام شناس هستیم و در این زمینه اگر به حوزه پناه نیاوریم به کجا باید رفت؟
آیت‌الله لاریجانی اظهارداشت: تمامی مسائل ما بر اساس ایمان است و عالم دین باید بداند. اصل توجه به عالم روحانیت، تبلیغ دین است.
وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تمام دنیا این موضوع مطرح بود که چگونه یک روحانی توانسته‌ است رژیم شاهنشاهی را از بین ببرد و این چه نیرویی بوده است.
رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به نوع برخورد با متخلفان گفت: باید در این زمینه درایت داشت و با لطافت و ظرافت با متخلفان برخورد کرد.
آیت‌الله لاریجانی افزود: به ویژه در دادسرای روحانیت باید نحوه برخورد به گونه‌ای باشد که غرضی نباشد و به صورتی باشد که فرد از اصل روحانیت جدا نشود.
وی به موضوع پیشگری از جرم اشاره کرد و گفت: باید موضوع پیشگری از جرم را توجه داشت و باید جرم‌ها ریشه‌یابی و آنها را خشکاند که عمده مسائل نیز به تعذیب نفس و تربیت اخلاقی باز می‌گردد.
رئیس قوه قضائیه گفت: طلاب و روحانیون می‌توانند در این زمینه کمک بسیاری به جامعه کنند و با گسترش مسائل اخلاقی در پیشگری از جرائم بکوشند.
آیت‌الله لاریجانی اظهارداشت: باید اساتید حوزه‌ها نیز با طلاب ارتباط استادی و شاگردی داشته باشند و از بیان دروس به حالت رسمی پرهیز کنند تا موضوعات اخلاق و تهذیب نفس در میان طلاب و پس از آن در جامعه گسترش پیدا کند.
وی افزود: طلاب نقش موثری در این زمینه خواهند داشت و باید در ارتقا سطح اخلاق و تهذیب در جامعه که نتیجه آن پیشگیری از جرم است بکوشند.