احمدی نژاد هدفمند کردن یارانه ها نقطه مقابل مردم نیست/4
ساعت ۱:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٧ : توسط : حسینی
رییس جمهوری تاکید کرد: هدفمند کردن یارانه ها در جهت حمایت و پشتیبانی از مردم است و نقطه مقابل آنها قرارندارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا محمود احمدی نژاد در ادامه سخنرانی خود در اجتماع عظیم مردم مشهد تاکید کرد : این منطق که فردی با حقوق 200 هزار تومان پنجاه هزار تومان یارانه بگیرد و فردی که پنج تا پانزده میلیون تومان حقوق می گیرد سه میلیون تومان یارانه دریافت کند غلط است.
وی افزود‌: این منابع باید در اختیار مردم ، بیمه درمان و احداث بیمارستان ها قرار گیرد تا فردی که بیمه ندارد یا بیمه اش قوی نیست مجبور نباشد برای تامین هزینه های عمل جراحی تمامی زندگی اش را بفروشد.
رییس جمهوری با بیان اینکه همه قشرهای جامعه باید تحت پوشش خدمات دولت باشند گفت: همه کسانی که از دولت، خدمت و یارانه می گیرند محترم هستند اما آیا با شیوه کنونی توزیع یارانه طی پنجاه سال گذشته مشکلات اقتصادی ما مرتفع و فقر ریشه کن شد؟.
احمدی تژاد تصریح کرد: عده ای می خواهند منابع در اختیار قشر خاصی قرار گیرد و در بدنه مردم تقسیم نشود.
وی ادامه داد: چه کسی گفته که منابع باید به جیب عده خاص برود و یا در بخش پر هزینه بوروکراسی اداری هزینه شود.
وی گفت: برای همین است که بیش از سه سال برای طرح هدفمند کردن یارانه ها مطالعه و بررسی شد و با فراخوان، نظر اقتصاد دانان را نیز دریافت کردیم.
رییس جمهوری طرح هدفمند کردن یارانه ها را متعلق به مردم دانست و تاکید کرد این طرح در خدمت منافع مردم است تا قدرت خرید بیشتری داشته باشند؛ اما با اجرای این طرح سه دهک جامعه کمتر از گذشته پس انداز خواهند کرد.
احمدی نژاد بر مدیریت مصرف منابع و انرژی تاکید کرد و گفت: بازاریان ، شورای اصناف و انجمن های صنعتی و کشاورزی همکاری می کنند و مشکلی در زمینه اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها وجود ندارد.
وی طرح مذکور را برای ریشه کن کردن تورم ضروری دانست و گفت: در پنجاه سال گذشته بطور متوسط 15درصد تورم وجود داشته است به این معنا که 15درصد از منابع از جیب حقوق بگیر ثابت خارج و به حساب درآمدهای غیر ثابت واریز می شود.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود پی گیری امر مهم عدالت را میثاق دولت با ملت و با امام (ره) و آرمان های انقلاب برشمرد و تاکید کرد: برخی تصور نکنند با سر و صدا و مسائل حاشیه ای و فضا سازی موضوع عدالت از دستور کار دولت و ملت خارج شده است.
احمدی نژاد برپایی عدالت را مهم ولی دشوار و نیازمند ایستادگی و مقاومت دانست و خاطر نشان کرد: دیدید که وقتی چند جمله درباره عدالت گفته شد عده ای برآشفتند و از شرق و غرب عالم رسانه های استکباری و دنباله های آنان با سر و صدا و ردگم کردن ها به فضا سازی پرداختند.
وی افزود: دولت برآمده از ملت در برپایی عدالت مستحکم ایستاده و تا استیفای همه حقوق ملت و برگرداندن آن به ملت ایستادگی می کند و در برابر جو سازی ها لحظه ای عقب نشینی نخواهد کرد.
احمدی نژاد اظهار داشت: حسابرسی و حسابکشی دقیق و پی گیری همه موارد سال های اخیر در دستور کار دولت است.
وی با بیان اینکه ایین نامه های مربوط در دست تدوین است گفت: به زودی ایین نامه مربوط به اجرای عدالت تصویب و اجرا می شود.

*** به زودی واجدین شرایط حساب عدالت اعلام می شوند

رئیس جمهوری هدف از هدفمند کردن یارانه ها را توزیع عادلانه منابع دانست و اعلام کرد: به زودی کسانی فهرست افرادی که برای حساب عدالت نام نویسی و واجد شرایط هستند، اعلام می شود.
به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار اعزامی ایرنا، دکتر "محمود احمدی نژاد" در ادامه سخنان خود در اجتماع مردم مشهد با بیان اینکه برخی درصدد ترساندن مردم هستند، گفت: برنامه دولت این است، کسانی از یارانه ها استفاده کنند، که نیازمند باشند.
وی افرود: برخی می خواهند وضعیت به همین صورت باشد تا عده قلیل از اکثریت یارانه ها بهره مند شوند و اکثریت یارانه ها به افرادی که نیازمند واقعی هستند، تعلق نگیرد.
رئیس جمهوری، گفت: فرد روستایی در کشور وجود دارد که یارانه ای که دریافت می کند، یک سی ام افراد دیگر است. بدین معنی که در دهک دهم 35 برابر دهک اول یارانه مصرف می شود.
احمدی نژاد با انتقاد از توزیع یارانه ها در بخش نهادهای کشاورزی، افزود: دولت یارانه سم و کود می دهد ؛ اما به دست کشاورز نمی رسد.
وی از همکاری مجلس شورای اسلامی با دولت برای تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها، قدردانی کرد و گفت: یکی دو نکته دیگر وجود دارد که امیدوارم به زودی اصلاح و لایحه آماده اجرا شود.
پایان