حسین فدایی در گفت‌و‌گو با شبکه ایران: طرح "وحدت ملی" نوعی عملیات روانی است

 

به اعتقاد دبیرکل جمعیت ایثارگران "اگر منظور از طرح وحدت ملی ایجاد وحدت میان آقایان هاشمی، موسوی و کروبی است لزومی به ارائه چنین طرحی نیست چرا که این افراد با هم مشکلی ندارند و حتی همدیگر را تایید می‌کنند."

حسین فدایی در گفت‌وگو با "شبکه ایران" اساس شکل‌گیری طرح وحدت ملی را نوعی عملیات روانی دانست و تصریح کرد: موضوعیت بخشیدن به این طرح یعنی کمک به تحقق اهدافی که توسط طراحان آن دنبال می‌شود.

وی با طرح این سوال از مطرح کنندگان طرح وحدت ملی که "هدف از وحدت ملی چیست؟ و وحدت با چه کسی و چگونه باید صورت بگیرد؟"، بیان داشت: این ها مسائلی است که باید روشن شود و به اعتقاد من تاکنون مبهم باقی مانده است.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه اگر منظور از وحدت ملی ایجاد وحدت میان مردم است،‌ تاکید کرد: تفرقه‌ای بین مردم وجود ندارد که بخواهیم وحدت ایجاد کنیم.

او اضافه کرد: "مردم کشورمان با حضور 85 درصدی خود در انتخابات نشان دادند که به نظام اعتقاد دارند، گوش به فرمان رهبری هستند و به قوانین جمهوری اسلامی ایران پایبند هستند که همه این‌ها نقاط اشتراک میان مردم است و وحدت میان آنان را می‌رساند."

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از گروهها و جریان‌های سیاسی که مردم را به دو گروه 25 و 14 میلیونی دسته‌بندی می‌کنند، اظهار داشت: این تفکر غلطی است که می‌خواهند میان مردم ما جدایی بیاندازد زیرا ملت ایران با حضور خود پای صندوق‌های رای به دعوت رهبر خود لبیک گفتند و این مهمترین نقطه اشتراک این مردم است."

به اعتقاد فدایی "اگر منظور از طرح وحدت ملی ایجاد وحدت میان آقایان هاشمی، موسوی و کروبی است لزومی به ارائه چنین طرحی نیست چرا که این افراد با هم مشکلی ندارند و حتی همدیگر را تایید می‌کنند."

وی افزود: اما اگر هدف از طرح وحدت ملی این است که با رهبری وحدت کنند،‌ رهبری مواضع خودشان را فرموده‌اند. بنابراین پیش از این کار آن‌ها باید از مردم عذرخواهی و به رای ملت و قانون تمکین کنند و اشتباهات خود را جبران نمایند.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٧
تگ ها :