شبکه العالم اسناد خالی بودن شناور توقیف شده در یمن را منتشر کرد
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: درپی جوسازی‌های خبری درباره شناور توقیف شده در سواحل یمن، شبکه خبری العالم اسناد خالی بودن این کشتی از هرگونه محموله یا باری را منتشر کرد که ادعای مقامات یمنی درخصوص یافته شدن سلاح در آن را کاملا رد می‌کند.


به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری العالم، این شناور که در سواحل کشور امارات متحده عربی توقف داشته خالی بودن آن به تایید مسئولان بندر شارجه رسیده است.
مسئولان یمنی مدعی شده‌اند که یک کشتی ایرانی حامل سلاح را در آب‌های خود توقیف و پنج خدمه ایرانی آن را به همراه یک تبعه هندی بازداشت و برای بازجویی به صنعاء منتقل کرده‌اند.
"عبداللطیف میمنی " مالک شناور ماهان پیش از این با تاکید بر خالی بودن این شناور گفته بود: علاوه بر اسناد و مدارکی که در اختیار داشتیم، گواهی گمرک شارجه نیز خالی بودن شناور را اثبات می‌کرد. یمنی‌ها پس از مطالعه مدارک و اسناد از آنها کپی گرفته و به ما اعلام کردند که برای بررسی بیشتر، کپی مدارک را با خود می‌برند و به ما اطلاع خواهند داد.
میمنی در ادامه گفت: پس از چند ساعت نیروهای یمنی با بازگشت به شناور اقدام به بردن ناخدای شناور به مقر نیروهای انتظامی خود کردند.
مالک کشتی "ماهان یک " آخرین تماس خود با شناور را ساعت 24 روز بیست و پنج اکتبر اعلام کرد و گفت: در این تماس به ما اعلام شد که شناور همچنان در توقیف نیروهای یمنی است و در حال حاضر هیچ اطلاعی از وضع کشتی و پرسنل آن در اختیار نداریم.
وی تاکید کرد: همه اسناد و مدارک ثابت می‌کرد که پرسنل شناور همگی از افراد عادی هستند و شناور فاقد هرگونه محموله یا بار است.