آیت‌الله جوادی آملی: نسل جدید نیازمند شناخت بیشتر اهل‌بیت (ع) است

آیت الله جوادی آملی گفت:نسل جدید نیازمند شناخت بیشتر اهل‌ بیت علیهم السلام است تا از رنج‌ مشغله‌های دنیوی به آرامش همراه با یقین معنویت برسد.

به گزارش روز چهارشنبه ستاد خبری جشن های میلاد رضوی، وی افزود: شیوه‌های تربیتی امام رضا(ع) از اصولی است که در نظام و جامعه امروز ما بسیار کاربرد دارد و جامعه نیازمند آن است.
این استاد حوزه علمیه قم، حضور مقدس حضرت رضا(ع) در ایران را مهمترین سند افتخار برای ملت ایران دانست و گفت: همجواری با آن حضرت نعمت بزرگی است که شایسته است قدر آن را بدانیم.
وی شیوه‌های مختلف تربیتی حضرت رضا(ع) را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: عالم آل محمد(ص) پرچمدار نهضتی بودند که رسول خدا(ص) بنیانگذار آن بودند و در آن به مقوله تربیت توجه خاص شده است.
آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: در اصول تربیتی اسلام به دو مقوله احترام و تکریم بسیار تاکید شده و این دو اصل نیکو از مهمترین اصول تربیت در خانواده و جامعه بوده است.
وی با اشاره به اینکه حضرت رضا(ع) با تاسی به سیره رسول خدا(ص) و امامان معصوم(ع) قبل از خود، سعی در تربیت جامعه اسلامی و بنیان‌های خانواده داشتند، گفت: وقتی در آداب تربیتی آن حضرت بیشتر دقت می‌کنیم، می‌بینیم که حضرت نگاه ویژه‌ای به زیر دستان داشته و آنان را ولی‌نعمت خود می‌دانستند.
او افزود: احترام و تکریم فرودستان جامعه مورد تاکید حضرت بود، به طوری که با غلامان و خادمان خود مانند یک دوست و رفیق برخورد می‌کردند و حتی هنگام صرف غذا قبل از آنها غذا میل نمی‌کردند.
استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت :باید به آن حضرت به عنوان یک پیشوای ارزشمند تاسی و آداب اخلاقی و تربیتی آن بزرگوار را در میان نسل امروز و جامعه کنونی نهادینه کنیم.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٦
تگ ها :