حضور 3 میلیون بسیجی در راهپیمایی 13 آبان
ساعت ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٦ : توسط : حسینی

سه میلیون دانش‌آموز بسیجی در مراسم مبارزه با استکبار جهانی در راهپیمایی مقابل لانه جاسوسی حضوری سازمان یافته خواهند داشت.

به گزارش فارس، سردار محمد‌صالح جوکار رئیس بسیج دانش‌‌آموزی و فرهنگیان کشور در نشستی خبری در خصوص تشریح برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی ضمن گرامیداشت یاد 4 هزار شهید معلم و 36 هزار شهید دانش‌آموز، اظهار داشت: ریشه بسیج دانش‌آموزی در ایثار و فداکاری دانش‌آموزان در هشت سال دفاع مقدس است.
وی افزود: نماد و الگوی مقاومت و ایثار، شهید فهمیده است و دانش‌آموزان شهید ما به الگویی برای نوجوانان دیگر کشورها از جمله فلسطین و لبنان در عرصه مقاومت تبدیل شده‌اند.

جوکار با بیان اینکه بسیج دانش‌آموزی چهار مأموریت مهم و اصلی را در دستور کار خود دارد، اظهار داشت: تشکیل و اداره بخشی از بسیج ده‌ها میلیونی با جذب از میان فرهنگیان و دانش‌آموزان یکی از این مأموریت‌ها است به طوری که الان 30 درصد از فرهنگیان و معلمان و 60 درصد از داشن‌آموزان دوره‌های متوسط و راهنمایی به عضویت بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان در آمده‌اند.

وی با اشاره به مأموریت دیگر سازمان بسیج دانش‌آموزی تصریح کرد: یکی دیگر از این مأموریت‌ها مقابله با تهدیدات نرم دشمنان است که با هدف توانمند‌سازی اعضاء و ظرفیت‌سازی و بهره‌گیری از توانمندی فرهنگیان بسیجی در این عرصه پیش‌بینی شده است همچنین ارتقاء توان علمی دانش‌آموزان بسیجی در راستای حضور فراگیر در نهضت نرم‌افزاری و تولید علم و هدایت و حمایت از نخبگان بسیجی از دیگر مأموریت‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان است.

رئیس بسیج دانش‌آموزی در خصوص اهداف برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی، اظهار داشت: هفته بسیج دانش‌آموزی از 7 لغایت 13 آبان با اهداف حفظ روحیه کارآمدی و مسئولیت‌پذیری در نوجوانان و جوانان، ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در میان نوجوانان و تبیین دستاوردهای سازمان در عرصه‌های علمی، فرهنگی و سازندگی می‌باشد.
وی افزود: همچنین روشنگری و آگاه‌سازی جامعه هدف در مسائل فرهنگی و سیاسی و ارتقاء روحیه استکبار‌ستیزی و عدالت‌خواهی در دانش‌آموزان از اهداف برگزاری برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی است.
جوکار در خصوص نامگذاری روزهای هفته بسیج، تصریح کرد: 7 آبان روز دانش‌آموز بسیجی، ایثار و شجاعت نامگذاری شده است که در آن روز مراسم میثاق با شهدا در شلمچه با حضور دانش‌آموزان و تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام در حرم مطهر ایشان برگزار می‌شود همچنین برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) در سراسر کشور و بزرگداشت شهید فهمیده در بهشت زهرا از برنامه های این روز است.
وی ادامه داد: روز جمعه 8 آبان روز دانش‌آموز بسیجی، رافت و عدالت نامگذاری شده که دانش‌آموزان در این روز در نمازجمعه و کوهپیمایی در مراکز استان‌ها شرکت می‌کنند و روز شنبه 9 آبان روز دانش‌آموز بسیجی، قرآن و ولایت نامگذاری شده که در این روز مرحله اول مسابقات قرآن و عترت دانش‌آموزی در سطح مدارس برگزار می‌شود.
رئیس بسیج دانش‌آموزی در ادامه خاطرنشان کرد: روز 10 آبان روز دانش‌آموز بسیجی، تلاش و قناعت نامگذاری شده که در این روز دانش‌آموزان در مسابقه دومیدانی رهروان شهدا با نام یک شهید شرکت می‌کنند همچنین در این روز طرح رهروان شهید فهمیده در استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود و واحدهای مقاومت امیدان در سطح مدارس ابتدایی در 6 هزار مدرسه افتتاح می‌شود که این واحد‌ها وظیفه ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی را دارند.
سردار جوکار با بیان اینکه 11 آبان روز دانش‌آموز بسیجی، معنویت و بصیرت نامگذاری شده است، تصریح کرد: در این روز 700 یادواره شهدای دانش‌آموز و یادواره مرکزی شهید فهمیده و چهار هزار شهید معلم و 36 هزار شهید دانش‌آموز در کرج با حضور یک مقام کشوری برگزار می‌شود.
رئیس بسیج دانش‌آموزی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: 12 آبان روز دانش‌آموز بسیجی، خودباوری و خلاقیت نامگذاری شده است و در این روز انجمن‌های علمی دانش‌آموزان در 330 پایگاه راه‌اندازی می‌شود و همچنین از دانش‌آموزان برگزیده بسیجی تجلیل به عمل می‌آید، ضمنا از دومین بازی رایانه‌ای سازمان بسیج دانش‌آموزی رونمایی خواهد شد.
جوکار در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 13 آبان روز دانش‌آموز بسیجی، استکبار‌ستیزی و مقاومت نامگذاری شده است، اظهار داشت: در این روز سه میلیون دانش‌آموز بسیجی در مراسم مبارزه با استکبار جهانی در راهپیمایی سراسر کشور حضوری سازمان یافته خواهند داشت.
وی در ادامه با اشاره به جنگ روانی که در خصوص این روز از سوی دشمنان نظام به راه افتاده است، گفت: عده‌ای فریب خورده می‌خواهند از این فضاها سوء استفاده کنند و دشمن سعی دارد در جنبش‌های انقلابی انحراف ایجاد کند، اما مردم با بصیرت و هوشیاری که دارند این توطئه‌ها را خنثی خواهند کرد.
جوکار با بیان اینکه در خصوص حفاظت از دانش‌آموزان بسیجی حاضر در مراسم روز 13 آبان تدابیر امنیتی اندیشیده شده است، تاکید کرد: دانش‌اموزان پتانسیل بالایی دارند و می‌توانند مقابل هر جریانی که بخواهد علیه انقلاب توطئه کند بایستند والبته تدابیر امنیتی در خصوص حفاظت از آنها اندیشیده شده است.