رئیس سازمان پدافند غیرعامل: سایت فردو در برابر هرگونه تهدید نظامی ایمن است
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٦ : توسط : حسینی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به زیر ساخت های سایت جدید غنی سازی هسته ای کشور در نزدیکی استان قم با عنوان «فردو» گفت: این سایت در برابر تمامی تهدیدات نظامی دشمن ایمن است.
سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص زیرساخت های سایت جدید هسته ای کشورمان «فردو» افزود: سایت جدید هسته ای از جمله تاسیساتی است که با هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل ساخته شده و تمامی موارد ایمنی در این سایت با نظارت این سازمان رعایت شده است.
وی افزود: از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران همواره مورد تهدید دشمنان خود قرار داشته ما تلاش کردیم تا سایت های هسته ای کشور را با طراحی های جدیدی بنا کنیم و تمامی موارد ایمنی از لحاظ پدافند غیرعامل را در آن رعایت نماییم که خوشبختانه سایت جدید هسته ای کشورمان در این راستا بنا شده است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل در ادامه گفت: در حال حاضر چند درصد محدود از سایت فردو باقی مانده است تا این پروژه به طور کامل به پایان رسد.
جلالی درخصوص سایت «نطنز» و «یوسی اف» اصفهان نیز گفت: سایت «نطنز» و «یوسی اف» که در اصفهان مستقر است از جمله سایت های هسته ای کشورمان هستند که با هماهنگی های لازم با سازه های جدید طراحی و تجهیز شده اند که امروز می توان گفت سایت «نطنز» و «یوسی اف» در برابر تمامی تهدیدات دشمنان ایمن هستند.