مدیر مسئول کیهان در نمایشگاه مطبوعات :معرفی وحدت شکنان اولین گام در ایجاد وحدت ا
ساعت ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٦ : توسط : حسینی

دیروز در گزارش حضور مدیرمسئول کیهان در نمایشگاه مطبوعات به بخش هایی از پرسش و پاسخ چند ساعته وی با بازدیدکنندگان اشاره کردیم. آنچه در پی می آید گوشه های دیگری از گزارش دیروز است که به شماره امروز موکول شده بود.
یکی از بازدیدکنندگان با اشاره به کیفرخواست دادگاه علیه متهمین آشوب های اخیر پرسید؛ گفته می شود این کیفرخواست ها را شما نوشته اید زیرا برخی از مسائل مطرح شده در آن را می توان در یادداشت ها و گزارش های قبلی کیهان مشاهده کرد و شریعتمداری در پاسخ گفت؛ کیهان از 10 سال قبل و مخصوصاً در دوران اصلاحات، با استناد به اخبار و اسناد آشکار که منابع آن نیز ذکر شده بود از هویت برخی مدعیان اصلاحات و روابط آنان با عوامل بیگانه خبر داده بود. به عنوان مثال 8 سال قبل به احتمال جاسوس بودن رامین جهانبگلو و چند سال قبل به ماموریت کیان تاجبخش اشاره کردیم. از ملاقات آقای عطریانفر و چند تن دیگر از مدعیان اصلاحات با جرج سوروس در منزل شخصی وی در آمریکا خبر دادیم، با ارائه اسنادی اعلام کردیم افرادی نظیر سروش، کدیور، شمس الواعظین و... از یک مرکز آمریکایی برای چالش با مبانی اسلامی و انقلابی کمک مالی دریافت کرده اند، به وابستگی برخی از خبرنگاران روزنامه های زنجیره ای به بیگانگان اشاره داشته و از احتمال پناهندگی آنها به آمریکا و انگلیس خبر دادیم. و البته مقامات مسئول به هیچ یک از این هشدارهای مستند توجهی نکردند تا ماجرای فتنه اخیر پیش آمد و اسناد مورد اشاره کشف گردید و متهمان به آن اعتراف کردند. بنابراین بسیار طبیعی است در کیفرخواست به مواردی اشاره شده باشد که قبلاً در کیهان آمده بود. این نشانه حساسیت کیهان و پی گیری اخبار و گزارش هایی است که دیگران پرداختن به آنها را با منافع خبری خود سازگار نمی بینند و برخی رسانه ها نیز اساساً زحمت رصد کردن اخبار داخلی و خارجی و تعقیب حرفه ای خبر را به خود نمی دهند.
یکی از شرکت کنندگان درباره برخی اخبار کیهان که در جای دیگری مطرح نشده است سؤال کرد که چگونه به دست کیهان می رسد؟ و شریعتمداری گفت؛ نیروهای حزب الهی و فداکار همه جا حضور دارند و به دلیل اعتمادشان به کیهان اینگونه اخبار را به کیهان می رسانند.
خبرنگاری درباره ملاقات خاتمی با جرج سوروس سوال کرد و این که علی رغم تکذیب آقای خاتمی آیا کیهان هنوز بر صحت آن خبر اصرار دارد؟ و مدیرمسئول کیهان گفت؛ اسناد غیرقابل انکاری که در اختیار داریم نشان می دهد آقای خاتمی دو بار با جرج سوروس ملاقات داشته است علاوه بر این اسناد، جرج سوروس و کنت تیمرمن هم به طور جداگانه انجام این ملاقات ها را تائید کرده اند.
یکی گفت؛ کیهان با تیترها، یادداشت ها و اخبار ویژه خود دست به وحدت شکنی می زند و مدیرمسئول کیهان پاسخ داد؛ معرفی وحدت شکنان، مخصوصاً آنهایی که مطابق اسناد موجود از آن سوی مرزها برای وحدت شکنی دستور می گیرند، حرکتی در راستای ایجاد وحدت است. مگر برای مقابله با بیماری، در اولین گام عامل بیماری را دفع نمی کنند؟ و افزود؛ سخن از وحدت ملی است یعنی وحدت در میان ملت، نه وحدت با دشمنان ملت!
یکی از حاضران گفت: برخی مدعی هستند که آقای موسوی خوئینی ها با کا.گ.ب - سرویس اطلاعاتی شوروی سابق- تماس داشته و در دانشگاه پاتریس لومومبا مسکو تحصیل کرده است! و شریعتمداری گفت: این یک دروغ شاخدار است، ما اگرچه نسبت به مواضع و عملکرد آقای خوئینی ها انتقادات جدی داریم ولی این اتهام که دروغ محض است چند سال قبل با انگیزه سوئی در کتابی مطرح شده بود که کیهان در همان ایام طی یادداشتی- از قضا به قلم خود بنده- دروغ بودن آن را اثبات کرد.
پرسیده شد آیا صحت دارد که فرزند شما در تظاهرات روز قدس به آقای خاتمی حمله کرده است؟ و مدیرمسئول کیهان گفت: این هم یکی دیگر از همان اسرائیلیات است و افزود: حدود 12-13سال قبل، رادیو اسرائیل اعلام کرد که فرزند فلانی در قتل ها دست داشته است! و از آنجا که این دروغ را بارها تکرار کرد، در کیهان نوشتیم که پسر مدیرمسئول کیهان 8 ساله است و البته اگر منظور رادیو اسرائیل پسر دیگر وی باشد، او 6 ساله است! یکی از هواداران خاتمی و موسوی که نوار سبزی به دست داشت خطاب به مدیرمسئول کیهان گفت: از کجا معلوم که خط کیهان آمریکایی نباشد؟ و شریعتمداری پاسخ داد، اگر اینگونه بود، کودتاگران مخملی و هوادارانشان با دیدن بنده تا کمر خم شده و تعظیم می کردند!
یکی از شرکت کنندگان درباره دادگاه کیهان سؤال کرد و با اشاره به انبوه شکایت ها پرسید: آیا انبوه شاکیان نشانه حقانیت آنها و مجرم بودن شما نیست؟ و مدیرمسئول کیهان گفت: برخی از شاکیان افراد معمولی هستند و به درج برخی مطالب در صفحه حوادث و امثال آن شکایت دارند که در کار روزنامه نگاری عادی تلقی می شود اما؛ شکایت افرادی مثل موسوی، خاتمی، کروبی، شیرین عبادی، محسن کدیور، مهرانگیز کار و فلان سرمایه دار و فلان مفسد اقتصادی و... که برخی از آنها هم اکنون به آمریکا و انگلیس پناهنده شده اند، نشانه حقانیت کیهان است.