عقاید ما با سران اصلاح‌طلب متفاوت است، پس وحدت امکانپذیر نیست
ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٥ : توسط : حسینی

 

محمد نبی حبیبی با بیان اینکه "مخالفان طرح وحدت ملی با وحدتی مخالفند که درصدد ایجاد تفاهم بین ضد انقلاب و انقلابی است"، گفت: ما به عنوان اعضای حزب موتلفه با توجه به سلایق متفاوتی که با آقایان کروبی، موسوی و خاتمی داریم، هرگز با آنان به وحدت نخواهیم رسید.

محمد نبی حبیبی، دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با شبکه ایران، با بیان اینکه مواضع آقای عسگر اولادی همان مطلبی است که در روزنامه کیهان چاپ شد، تصریح کرد: ما در حزب موتلفه تعریفی مشخص از وحدت داریم و بر این باور هستیم که وحدت باید بین نیروهای وفادار به انقلاب و حول محور رهبری صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: آن‌هایی که این تعریف را قبول ندارند، می‌توان در این باره با آن‌ها به مباحثه پرداخت.

دبیر کل حزب موتلفه گفت: مخالفان طرح وحدت ملی با وحدتی مخالفند که درصدد ایجاد تفاهم بین ضد انقلاب و انقلابی و اختشاشگر و خنثی‌کننده اختشاش است که به اعتقاد ما این نوع وحدت آب در هاون کوبیدن است و هرگز عملی نیست.

حبیبی در ادامه با اشاره به اینکه تعریف وحدت از نظر آقای عسگر اولادی با تعریف حزب موتلفه کاملا منطبق است، افزود: ما به عنوان اعضای حزب موتلفه با توجه به عقاید متفاوتی که با آقایان کروبی، موسوی و خاتمی داریم، هرگز با آنان به وحدت نخواهیم رسید.

وی در عین حال گفت: البته اگر آقایان از مواضع خود که باعث ضربه زدن به نظام می‌شود، دست بردارند و صدور بیانیه‌ها را متوقف کنند، می‌شود به وحدت با آنان نیز فکر کرد.