سرلشکر جعفری :سپاه توان ره‌گیری اطلاعاتی تروریست‌ها در خارج از کشور را دارد
ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: فرمانده کل سپاه پاسداران با انتقاد از پوشش اطلاعاتی گروهک ریگی توسط پاکستان تاکید کرد: ما توان ره‌گیری اطلاعاتی تروریست‌ها در خارج از کشور را داریم.


سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه میان اهل سنت و شیعه، اظهار داشت:‌ متاسفانه یک جریان انحرافی در میان اهل تسنن ایجاد شده که استکبار جهانی به دنبال توسعه این جریان انحرافی است که هدف اصلی خود را مبارزه با شیعه و انقلاب اسلامی ایران قرار داده اند.
جعفری برنامه‌های سپاه برای مقابله با این حربه دشمن را دارای دو بخش ایجابی و سلبی عنوان کرد و افزود: امیدواریم با فعالیت‌های دیپلماتیک و اطلاعاتی- عملیاتی که برنامه‌ریزی شده، بتوانیم هرچه سریع‌تر انتقام خون شهیدان عزیزمان را از دشمنان بگیریم.

* اسناد غیرقابل انکاری به پاکستان ارائه شد

وی در خصوص هیئت اعزامی کشورمان به پاکستان برای مذاکره با مقامات این کشور نیز خاطرنشان کرد: با توجه به قطعی بودن اسناد ارائه شده به مقامات پاکستان مبنی بر اینکه گروهک تروریستی ریگی تحت پوشش اطلاعاتی آنها است، انتظار بر این بود که مقامات پاکستانی در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند اما از آنجا که آمریکا بر این کشور مسلط بوده و بر آنها فشار وارد می‌کند، این امر هنوز صورت نگرفته و امیدواریم پاکستان هرچه سریع‌تر برادری خود را به ملت ایران ثابت کرده و عوامل این گروهک تروریستی را برای مجازات تحویل کشورمان دهد.
فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر لزوم گسترش هرچه بیشتر توان اطلاعاتی، با بیان اینکه امروز نیز این توان در حد بالای خود قرار دارد، تصریح کرد: امیدواریم هرچه سریع‌تر بتوانیم با اقدامات لازم این توان اطلاعاتی را افزایش دهیم.
جعفری با بیان اینکه دشمن در اقدامات جنایتکارانه خود مقید به هیچ قید و بندی نیست، خاطرنشان کرد:‌ ما در اقدامات برنامه‌ریزی شده خود محدودیت‌های شرعی داریم که نمی‌توانیم برخی اقدامات را انجام دهیم و این امر نشان‌دهنده ضعف اطلاعاتی ما نیست.

* دشمن از قدرت خارج از مرزهای ایران آگاه است

وی در پاسخ به این سوال که آیا سپاه توان ره‌گیری دشمنان در خارج از مرزها را دارد، با تائید این مطلب اظهار داشت: قبلا هم شاهد این موارد بودیم و سپاه این توان را دارد و البته این موضوع تنها مدیون سپاه نیست بلکه مدیون اسلام و اعتقادات مسلمانان و شیعیانی است که دل در گرو جمهوری اسلامی دارند و حاضرند در خارج از ایران هرگونه همکاری را با ما داشته باشند، البته دشمن نیز از این قدرت جمهوری اسلامی مطلع است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قدرت اطلاعاتی و عملیاتی سپاه در خارج از مرزها به صورت گسترده به دنیا ثابت شده است، در خصوص برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت سپاه برای پاسخ به این دست اقدامات تروریستی تاکید کرد: در این زمینه برنامه‌های مختلفی در دست اقدام داریم که امیدواریم به زودی بتوانیم آنها را عملیاتی کنیم.