مجمع روحانیون در تناقض ادعا و عملکرد
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٤ : توسط : حسینی

مجمع روحانیون مبارز پس از 20سال سکوت در برابر شبیخون فرهنگی- سیاسی دشمن و انفعال و انحلال تدریجی در برابر این جریان، نسبت به تکرار مشروطه هشدار داد!
به دنبال اعتراض های رسانه ای نسبت به نقش پنهان «موسوی خوئینی» (عضو مرکزیت مجمع) در برخی تحرکات ساختارشکنانه و از جمله تشنجات پس از انتخابات، مجمع روحانیون با صدور بیانیه ای به دفاع از نامبرده و انتشار سوابق وی پرداخت. «مجمع» به شیوه مغالطه آمیز همیشگی، به وضعیت فعلی خود و شماری از اعضایش که «میزان» اصلی قضاوت است اشاره ای نکرد.
مجمع در بیانیه خود موسوی خوئینی ها را به عنوان پیشقراول استکبارستیزی و رهبر فکری و معنوی! فاتحان لانه جاسوسی توصیف کرده و در عین حال با متهم کردن نظام به مذاکره محرمانه با آمریکا به دور از چشم مردم می نویسد: مجمع روحانیون مبارز فلسفه وجودی خود را پاسداری از خط امام و رمزگشایی از نیت های ناپاکی می داند که سودای تحریف مبانی جمهوری اسلامی و نادیده انگاری سیره و سنت امام راحل را دارند!!
در بیانیه مذکور همچنین آمده است: انتظار مؤمنان و مطالبه تمامی دلسوزان جامعه از محضر مراجع بزرگوار تقلید و علمای بزرگوار حوزه و مشعلداران آگاهی و آزادی این است که به صراحت و قاطعیت بیشتر در برابر این حرمت شکنی ها که سرمایه های دینی و ملی را مورد تعرض و تاخت و تاز قرار داده اند، موضع بگیرند وگرنه خوف آن می رود که یک بار دیگر انقلاب اسلامی و زحمات طاقت فرسای علما، مبارزان، امام بزرگوار و ملت فداکار ایران به سرنوشت مشروطه گرفتار و عالمان آزادی خواهی همچون مدرس و شیخ فضل الله نوری یا بردار شوند و یا در کنج زندان و تبعیدگاه به شهادت برسند و تازه به دوران رسیده های مدعی، با ریاکاری و عوام فریبی راه سلطه بیگانه و استقرار مجدد استبداد را فراهم کنند.»
ابراز نگرانی مجمع روحانیون نسبت به تکرار فاجعه مشروطه صرفا به خاطر مورد پرسش قرار گرفتن اعضای آن در حالی است که این طیف- لااقل برخی اعضای آن- به ویژه طی دهه اخیر در پروژه و زمین دشمن وارد بازی شده و مقدمات فریب مردم از سوی دشمن را فراهم کرده اند.
موسوی خوئینی چند سال پیش به هنگامی که مانند برخی از اعضای استحاله شده جریان چپ خیال می کرد شعارهای انقلاب و خط امام کمرنگ شده، تاکید کرد که در زمان حضرت امام نیز با ولایت مطلقه فقیه مخالف بوده اما آن زمان فرصت ابراز عقیده خود را پیدا نکرده است!
حضرت امام(ره) در سیره سیاسی خویش با هوشیاری و پیش بینی سر باز کردن نفاق تاکید کرده بود که «میزان، حال فعلی افراد است.» امام خمینی همچنین اعلام کردند که کسانی ممکن است با ظاهرسازی خود را به ایشان نزدیک کرده باشند.
با غلبه طیف افراطی در «مجمع» و حاشیه نشینی اعضای متعهد آن، این جریان به تدریج تغییر هویت داد و در پوشش نام روحانی این جریان، عناصر ساختارشکن سیاسی پس از دوم خرداد فرصت پیدا کردند تا به هجمه آشکار علیه اسلام، انقلاب، قانون اساسی، ولایت و رهبری بپردازند به نحوی که چهره های بدنام مدعی اصلاحات اعلام کردند خمینی به موزه تاریخ خواهد رفت و ختم انقلاب را باید اعلام کرد.
نهضت مشروطه هم که مورد استناد بیانیه نویسان مجمع قرار گرفته، زمانی به انحراف کشیده شد که روشنفکرنمایان مرتبط با سفارت انگلیس به واسطه برخی عناصر ساده یا آلوده فرصت پیدا کردند وارد عمق رهبری نهضت شوند و امثال شیخ فضل الله نوری را به سر دار بکشند. بیانیه نویسان مجمع اگر اندک مراجعه ای به مطبوعات زنجیره ای مدعی اصلاحات و سخنرانی های کسانی چون تاج زاده و... داشته باشند، خواهند فهمید که چه کسانی آشکار به تخریب و ترور شخصیت این مجتهد شهید والامقام می پرداختند.
و نهایتا اینکه مجمع- مشخصا کسانی نظیر خاتمی- در جریان القای تقلب و آشوب های پس از انتخابات، در کنار جریان ساختارشکنی قرار گرفتند که قصد براندازی نظام اسلامی و ولایت فقیه- آرزوی برآورده نشده امثال شیخ فضل الله نوری- را داشتند. خاتمی اخیراً از سوی یک موسسه دانمارکی، نامزد دریافت جایزه مشترک با داریوش شایگان- از عناصر ضد دین و ضد انقلاب وابسته به فرح و اشرف پهلوی- شد.