ابهامات اساسی درباره سفر 60 روزه مهدی هاشمی
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٤ : توسط : حسینی

اگر آقای مهدی هاشمی و دانشگاه آزاد در خصوص همین سئوالات پاسخی دقیق و شفاف ارائه کنند ، حداقل بخشی از ابهامات در رابطه با این سفر برطرف می شود.

به گزارش«جوان آنلاین»، درحالی که طی سالیان اخیر بویژه چند ماه گذشته ، خانواده آقای هاشمی رفسنجانی از انتشار برخی شایعات درباره خود گله مند بوده و معمولا" جریان های سیاسی منتقد خود را به تخریب گری متهم می کنند ، بنظر می رسد انتشار این شایعات و شکل گیری فضای منفی موجود، بیش از هرچیز دیگری ناشی از رفتارهای نامناسب ، تامل برانگیز و عدم توضیح درست این رفتارهاست.

به عنوان مثال  سفر 2 ماهه مهدی هاشمی رفسنجانی به خارج از کشور یکی از مواردی است که موجب بروز ابهامات متعددی شده و طبیعی است که این ابهامات به بروز شایعات مختلفی در سطح جامعه بینجامد. دو ماه پیش در آستانه برگزاری دادگاه عوامل موثر در اغتشاشات پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری و در حالی که اخبار و گزارش های متعددی مبنی بر دخیل بودن مهدی هاشمی در این حوادث در رسانه ها منتشر شده بود ، وی به طور ناگهانی از کشور خارج شد.

خروج مهدی هاشمی از کشور موجب بروز ابهامات فراوانی شد اما دانشگاه آزاد  اسلامی در یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد که :« آقای مهدی هاشمی به عنوان رییس دفتر هیات امنا برای بازرسی از عملکرد این دفاتر به تعدادی از کشورهایی که دارای شعبه دانشگاه آزاد می‌باشند، مسافرت نموده‌اند». اما بعد از گذشت حدود 60 روز مهدی هاشمی رفسنجانی هنوز در خارج به سر می برد و هر از چندی خبری در رسانه ها مبنی بر حضور وی در یک کشور( از لندن گرفته تا کویت و بیروت و امارات) منتشر می شود.

حال جای سئوال است که این چه بازرسی و ماموریتی است که دو ماه به طول انجامیده و هنوز موعد آن به سر نیامده است؟ مگر دانشگاه آزاد در چند کشور جهان دارای شعبه است که بازرسی از دفاتر آن نیازمند این همه وقت است؟ نتایج این بازرسی ها و سرکشی ها چه بوده و به چه کار آمده است؟اصولا" آقای مهدی هاشمی چه تخصصی در زمینه امور آموزشی و دانشگاهی دارند که برای این ماموریت برگزیده شده اند؟

بخش عمده سرمایه دانشگاه آزاد از شهریه دانشجویانی است که عمدتا" با مشقت های فراوان تهیه شده و به حساب این دانشگاه واریز می شود. بخشی دیگر نیز یارانه ها و کمک های دولتی در طول سالیان متمادی بوده است. مسئولان این دانشگاه باید توضیح دهند که هزینه مسافرت 60 روزه (البته فعلا") آقای مهدی هاشمی رفسنجانی از چه محلی پرداخت شده است؟ هزینه هتل های محل اقامت و نیز تردد او به کشورهای مختلف چقدر بوده و از کجا پرداخت شده است؟حق ماموریت خارج کشور آقای هاشمی از دانشگاه آزاد تاکنون چقدر محاسبه شده است؟ و...

البته این سئوالات با اصل قرار دادن این موضوع است که سفر طولانی مدت مهدی هاشمی به خارج صرفا" برای مامورت دانشگاه آزاد بوده و انشاء الله الرحمن هیچ ارتباطی با مسائل سیاسی و حوادث بعد از انتخابات ندارد!

به نظر می رسد اگر آقای مهدی هاشمی و دانشگاه آزاد در خصوص همین سئوالات پاسخی دقیق و شفاف ارائه کنند ، حداقل بخشی از ابهامات در رابطه با این سفر برطرف شده و مسیر شایعات مسدود خواهد شد و نیازی به آن نیست که بعد از انتشار وسیع شایعات ، منتقدان به عنوان تخریب گر و شایعه پراکن مورد حمله و هجمه قرار گیرند.