متکی :بنده در واشنگتن با همکاران در دفتر حفاظت منافع ایران گفت وگو کردم
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: بنده در واشنگتن فقط در دفتر حفاظت منافع ایران و با همکارانم در این دفتر گفت‌وگو کردم و لاغیر.


منوچهر متکی امروز با حضور در غرفه خبرگزاری فارس در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، در پاسخ به پرسش خبرنگار این خبرگزاری مبنی بر اینکه آیا ایران آماده تبادل 3 تبعه آمریکایی بازداشت شده در ایران با شهرام امیری، اردبیلی و علیرضا عسگری است؟ اظهار داشت: اینها موضوعات جداگانه‌ای است که هرکدام در جای خودش بررسی می‌شود.
وی با بیان اینکه وضعیت این 3 تبعه آمریکایی مراحل قضایی خود را طی می‌کند گفت: در رویکرد جداگانه‌ای غیرمرتبط با این موضوع ما بحث هموطنان ایرانی را دنبال می‌کنیم که اسامی آنها را به دبیرکل سازمان ملل دادیم.
متکی یادآور شد: ما نمی‌توانیم این پرونده‌ها را کنار هم قرار داده و تلفیق کنیم. هرکدام پیگیری خاص خود را می‌خواهد.
وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر گفت‌وگوی وی با نمایندگان آمریکا در واشنگتن پیرامون تاسیس سرکنسولگری در تهران و واشنگتن تصریح کرد: بنده در واشنگتن فقط در دفتر حفاظت منافع ایران و با همکارانم در این دفتر گفت‌وگو کردم و لاغیر.
خبرنگار فارس همچنین با اشاره به گفت‌وگوهای اخیر در ژنو از متکی پرسید که آیا امکان گفت‌وگوهای دوجانبه بین ایران و آمریکا وجود دارد؟ که وی پاسخ داد: ما در بحث هسته‌ای و در قالب ارتباطات جمعی که در قالب 1+5 است، این گفت‌وگوها را ادامه خواهیم داد.
وی افزود: موضوع جدید دیگری فعلا برای گفت‌وگو نداریم.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین گفت: سخنگوی وزارت امور خارجه به زودی معرفی خواهد شد.
متکی جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرد.