تمدن در جمع خبرنگاران: به مشکلات آسیب‌دیدگان انتخابات رسیدگی شده است
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: استاندار تهران گفت: پس از پی گیری‌ها، اموال تعدادی از آسیب‌دیدگان حوادث بعد از انتخابات که اموالشان را از دست داده بودند، بازگردانده شد.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، مرتضی تمدن استاندار تهران در حاشیه همایش بازرسان فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان تهران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سئوال که حضور شما بعنوان معاون پارلمانی رئیس جمهور صحت دارد یا خیر؟ گفت: فعلا باید به مسائل مهم‌تری بپردازید چرا که این بحث‌ها مهم نیست.
وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه پیگیری آسیب‌دیدگان حوادث بعد از انتخابات به کجا رسیده است؟ تصریح کرد: تعدادی از این افراد اموالشان را در این درگیری‌ها از دست داده بودند که پیگیری و اموالشان به آنها برگردانده شد.
استاندار تهران ادامه داد: عده‌ای از این افراد در مورد بازگشت به کار خود دچار مشکل شده بودند که خوشبختانه با مسئولین اداره کار و امور اجتماعی و مسئولان کارگاه‌های ذیربط صحبت شد و این افراد به محل کارشان برگشتند.
تمدن اظهار داشت: عده‌ای از این افراد هم هزینه‌هایی متحمل شده و بیگناه مورد هجوم قرار گرفته بودند. متاسفانه کسانی این اغتشاش را برپا کرده و آسیب رساندند که به صغیر و کبیر رحم نمی‌کردند و این موجب شد افرادی آسیب و جراحاتی ببینند که در خصوص این افراد هم آنها را به مراکز درمانی معرفی کردیم و تحت درمان قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه عده‌ای از این افراد از کاری که کرده بودند نادم و پشیمان بوده‌اند، گفت: افرادی که از کار خود پشیمان بودند مشمول دستور مقام معظم رهبری قرار گرفتند و به مشکلاتشان تا جایی که امکان داشت رسیدگی شد.
استاندار تهران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آنفولانزای نوع A موجب مرگ و میر تعدادی از دانش‌آموزان شده است و آیا استانداری برای تعطیلی مدارس و رسیدگی به این موضوع کاری کرده است؟‌ یادآور شد: ستادی را در استانداری داریم که وظیفه‌اش رسیدگی به همین موضوع است و این ستاد به کمک مسئولین آموزش و پرورش و مسئولین بهداشت و درمان سریعا وارد عمل شده و هرجا مشکلی بروز می‌کند تدبیر و راهبری می‌کنند.
تمدن افزود: اما در مورد تعطیلی مدارس این ستاد به طور دقیق و مستمر با کمک مسئولان وزارت آموزش و پرورش و بهداشت و درمان موضوع را پیگیری می‌کند و اگر جایی لازم باشد مدرسه‌ای تعطیل یا هشداری داده شود و یا آموزشی به مردم داده شود اقدام می‌شود.
وی تاکید کرد: گزارشی مبنی بر مرگ و میر دانش آموزان از این ستاد واصل نشده است و اینکه شما گفتید چند دانش ‌آموز فوت کرده تعجب کردم.
استاندار تهران در خصوص فوت دانش آموز 8 ساله خاطرنشان کرد: باید دقیق بررسی کنید و ببینید جریان چه بوده است که اگر واقعا فوت دانش‌آموزی اتفاق افتاده و دلیلش آنفولانزای نوع A باشد مسئولان باید رسما اعلام می‌کردند. ممکن است یک اتفاقی افتاده باشد که باید از آن اطمینان پیدا کرد وگرنه از طریق ستاد گزارشی در این خصوص به ما داده نشده است.
تمدن در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر ناهماهنگی بین وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان و شهرداری‌ها در مورد ضد عفونی کردن اماکن عمومی به کجا کشیده شده است گفت: این ناهماهنگی‌ها یک مسئله‌ای در مورد میزان حدود اختیارات هر یک از دستگاه‌ها بود که در ستاد حل شد.