آیت‌الله نوری‌همدانی: رهبری محور وحدت است
ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید با اشاره به نقش رهبری در گسترش وحدت گفت: همه باید بدانیم که رهبری محور وحدت بوده و تمام مسائل مربوط به وحدت حول محور رهبری می‌چرخد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با مبلغان سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به چهارم آبان ماه سالروز اعتراض امام به کاپیتولاسیون گفت: در سال 1343 امام خمینی(ره) در چنین روزی در اعتراض به کاپیتولاسیون فریاد برآورد و اعتراض رسمی و علنی خود و ملت ایران را اعلام کرد.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در این روز به دنیا اثبات کرد که هیچ کس حق ندارد جای ایران تصمیم‌گیری کند و باید خود مردم تصمیم‌گیر اصلی باشند.
این مرجع تقلید تصریح کرد: این فریاد‌های امام خمینی(ره) موجب شد تا انقلاب جرقه خورده و پایه‌ها و اصل انقلاب نیز از این روز آغاز شد.
وی اظهارداشت: امام خمینی(ره) با شجاعت و ایستادگی خود اجازه دخالت دشمنان و بیگانگان در منافع مردم را نداد و با این اعتراض زمینه را برای شکل‌گیری یک انقلاب اسلامی فراهیم کرد.
آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه باید این اقدامات را برای نسل جوان بازگو کرد، گفت: تاریخ انقلاب اسلامی ایران و مبلغان برای نسل کنونی‌ نقش بسزایی دارند.
استاد حوزه علمیه قم در ادامه به دهه کرامت اشاره کرد و ضمن عرض تبریک به مناسبت این ایام خواستار تبیین شخصیت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) شد.
وی گفت: این دهه فرصت مناسبی است تا ویژگی‌های ائمه اطهار(ع) و کرامات بانوی کرامت را برای مردم به ویژه جوانان بازگو کنیم.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه تبلیغ دین گفت: تبلیغ مسائل اسلامی و دین مبین اسلام در راس تمامی کارهای قرار دارد و باید مبلغان به آن توجه کنند.
آیت‌الله نوری همدانی بیان داشت: تبلیغ دین و مباحث اسلامی باید منظم و با برنامه باشد و مبلغان نیز باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا تبلیغ آنها کارآمد و موثر باشد.
وی با بیان اینکه تبلیغ دین یک کار ساده‌ای نیست، اظهار داشت: کسی می‌تواند یک تبلیغ موثر و کارآمد داشته باشد که خودش را برای شهادت آماده کرده باشد و تبلیغ واقعی و درست در این راستا‌ست.
استاد حوزه علمیه قم افزود: مبلغان باید خود را آماده کنند و با مطالعه کافی و نیازهای آن منطقه به تبلیغ مسائل دینی بپردازند.
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به ویژگی‌های یک مبلغ خوب گفت: کسی که به امر تبلیغ مشغول است باید از ادبیات قوی برخوردار باشد و برای این منظور قلم خود را تقویت کند.
وی افزود: اگر مبلغ به این نکته توجه نداشته باشد، نمی‌تواند در برقراری ارتباط با مخاطب خود به درستی اقدام کند.
این مرجع تقلید با اشاره به لزوم تفکر مبلغان گفت: مبلغان باید فکر کنند و طرح ارائه دهند و در تبلیغ مسائل دینی اول و آخر مطلب را مشخص کنند.
آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه مبلغان دینی باید در انتخاب موضوع تبلیغ نهایت دقت را داشته باشند تصریح کرد: باید مبلغ زمان شناس باشد و مطلبی را که انتخاب می‌کنند، برای آن زمان مفید باشد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر نیز مبلغ باید به گونه‌ای رفتار کند که آن مطلب با مکان سخنرانی و همچنین مخاطب، تناسب داشته باشد.
این مرجع تقلید توجه به حسن انتخاب، مستند بودن مطالب تبلیغی، دسته بندی مطالب، استفاده از آیات قرآن کریم و نهج‌البلاغه در تبلیغ و... را از دیگر ویژگی‌های مبلغان برشمرد.
استاد حوزه علمیه قم در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به پایه‌های انقلاب گفت: اسلام، مردم و رهبری از پایه‌های انقلاب هستند و باید هر سه این مسائل را حفظ کرد.
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به نقش رهبری در گسترش وحدت تصریح کرد: همه باید بدانیم که رهبری محور وحدت بوده و تمام مسائل مربوط به وحدت حول محور رهبری می‌چرخد.
انتهای پیام/ص10.