اصرار اهالی بهارستان بر آغاز محاکمه موسوی
ساعت ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۳ : توسط : حسینی

 

حامیان مهندس موسوی معتقدند که دستگیری او فضای جامعه را از آنچه اجرای طرح "وحدت ملی" می‌خوانند، دور و در ادامه "متشنج" و "ناآرام" خواهد کرد.

شبکه ایران: در حالی که شکایت بیش از 100 نفر از نمایندگان ملت از مهندس میرحسین موسوی به دادستانی کل کشور تقدیم شده است، اهالی بهارستان از قوه قضائیه خواستند که به تعلل خود در این باره پایان دهد.

این موضوع امروز یکشنبه، مورد تاکید نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت: "مردم انتظار دارند کسانی که در مقابل نظام موضع‌گیری کردند و با قانون‌شکنی موجب به وجود آوردن خسارت شدند هر چه سریعتر محاکمه شوند."

سید محمد علی موسوی، فضای جامعه را برای "محاکمه موسوی" فراهم دانست و تصریح کرد که "قوه قضائیه باید از درخواست نمایندگان حمایت کند."

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در عین حال ادعای برخی سیاسیون را درباره وجود بحران در کشور رد کرد و مسئله اصلی جامعه را "محاکمه عاملین اصلی اغتشاش" دانست.

پیش از این نیز نمایندگان مردم بر پیگیری شکایت خود از مهندس موسوی تاکید کرده و خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با او شده بودند.

در این راستا، به موازات تاکید علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر "پیگیری جدی اتهامات موسوی"، کرمی، دیگر عضو این کمیسیون هم، از خواسته نمایندگان مجلس از قوه قضائیه برای "محاکمه هر چه سریع‌تر سران آشوب در کشور" خبر داد.

به گفته نمایندگان، "بیانیه‌ها و اقدامات موسوی در طول این مدت لطمات و صدمات جبران ناپذیری را به آبروی نظام اسلامی و مردم و نیز اموال عمومی وارد کرده است."

اما مجلس در شرایطی شکایت از مهندس موسوی را حق خود می‌داند و بر پیگیری آن تاکید دارد که این امر موجب نارضایتی و واکنش محافل سیاسی و رسانه‌ای حامی میرحسین شده است. حامیان مهندس موسوی معتقدند که دستگیری او فضای جامعه را از آنچه اجرای طرح "وحدت ملی" می‌خوانند، دور و در ادامه "متشنج" و "ناآرام" خواهد کرد.

علیخانی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس، پس از آنکه اقدام همکارانش را "تندروی" خواند، این ادعا را این چنین توضیح داد: این تندروی‌ها مانع از ایجاد آرامش در کشور می‌شود.

بر همین اساس بود که جواد لاریجانی، معاون حقوق بشر قوه قضاییه روز گذشته خبر داد که "رویکرد جدید دوم‌خردادی‌ها ترور و خشونت است."