سپاه فرمانده‌ای شجاع همچون شوشتری برای سیستان منصوب خواهد کرد
ساعت ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مسئول روابط عمومی کل سپاه تاکید کرد: سپاه پاسداران مصمم است با انتصاب یک فرمانده شجاع و مدیر مانند سردار شوشتری، راه این شهید بزرگوار را با قدرت ادامه دهد.


سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به شهادت سردار نورعلی شوشتری و جمعی از فرماندهان سپاه و سران قبائل و عشایر جنوب شرق کشور در سیستان، اظهار داشت: این شهادت در این مقطع زمانی که دنیا شاهد یک ارتباط عاطفی و معنوی میان شیعیان و برادران اهل تسنن در ایران بود، یک اهمیت ویژه دارد چرا که این زندگی مسالمت‌آمیز به عنوان یک الگو می‌تواند سرمشقی برای اقشار مختلف جامعه باشد.
وی با بیان اینکه امروز دشمن همین وحدت را هدف قرار گرفته است، افزود: عمران، ‌آبادانی همه‌جانبه و توجه به وضع زندگی مردم سیستان و بلوچستان می‌توانست یک الگوی مناسب برای این وحدت باشد به ویژه آنکه شاهد بودیم سردار شوشتری در زمان ماموریت خود، برنامه‌های ویژه و مناسبی برای تحقق این امر در منطقه سیستان در دست داشت.

* مردم سیستان بیشتر از خانواده شهید شوشتری، او را می دیدند

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به تجارب این سردار شهید در ایام دفاع مقدس و نیز برقراری امنیت در شمال غرب کشور، اظهار داشت: در مدت 6 ماه گذشته که سردار شوشتری ماموریت برقراری امنیت در جنوب شرق را بر عهده داشت، دیدیم این منطقه به جایگاه مناسب در افکار عمومی رسید و بدون شک در این 6 ماه مردم سیستان بیشتر از خانواده شوشتری او را در جمع خود می‌دیدند.
شریف خاطرنشان کرد:‌ هر چند سپاه برای برقراری امنیت در این منطقه هزینه‌ای درحد شهادت جمعی از سرداران خود را قبول کرد، اما معتقدیم خون آنها موجب افزایش آگاهی مردم و منطقه و حتی جهان اسلام می‌شود و این موضوع محبوبیت سپاه پاسداران را که همیشه در خط مقدم دفاع از انقلاب بوده و همواره عزیزان خود را در این راه تقدیم کرده است، افزایش خواهد داد.
وی با بیان اینکه این حادثه نشان داد دشمن در برابر وحدت مردم و سپاه و نیز وحدت شیعه و سنی در منطقه بسیار ضعیف است، تاکید کرد: سپاه پاسداران مصمم است با انتصاب یک فرمانده شجاع و مدیر مانند سردار شوشتری، راه این شهید بزرگوار را با قدرت ادامه دهد.
مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به روحیات و ویژگی‌های منحصر به فرد سردار شوشتری گفت:‌ بنده آخرین بار چند روز قبل از شهادت با ایشان که دبیر کنگره شهدای خراسان نیز بودند،‌ ملاقات کردم و جالب است که کمتر خاطره‌ای از شهدای خراسان می‌توان پیدا کرد که در آن نامی از این سردار رشید اسلام برده نشده باشد.

* آنها که در عکس ایستاده بودند ...

شریف با بیان اینکه اینکه قرار بود این شهید بزرگوار گزارش برگزاری این کنگره را روز دوشنبه خدمت مقام معظم رهبری ارائه دهد، اظهار داشت:‌ یک روز قبل از انجام این دیدار، سردار شوشتری مزد مجاهدت‌های سی و چند ساله خود را گرفت و به جمع یاران شهیدش پیوست.
وی افزود: یک بار سردار شوشتری عکسی از سرداران شهید سپاه به من نشان داد که برخی از آنها ایستاده و برخی نشسته بودند. سردار شوشتری به من گفت کسانی که ایستاده‌اند شهید شده‌اند و من در این عکس نشسته‌ام و امیدوارم یک روز با شهادت به جمع این ایستادگان بپیوندم.
مسئول روابط عمومی کل سپاه در ادامه صحبت خود با اشاره به روند حضور گروهک تروریستی ریگی در جنوب شرق کشور گفت: در گذشته شاهد یارگیری این تروریست‌ها در داخل و با حمایت دستگاه‌های حمایتی آمریکا و انگلیس بودیم که علیه امنیت مردم با دست زدن به اعمالی مانند راهزنی، حمله به اتوبوس‌ها، پاسگاه‌های مرزی و گروگانگیری، علیه امنیت مردم اقدام می‌کردند، ‌اما از 6 ماه گذشته که سپاه پاسداران مامور حفظ امنیت این منطقه شد، یک تنگنای جدی برای حضور آنها در داخل مرزهای کشورمان به وجود آمد که به موجب آن دیگر نتوانستند دست به اقداماتی همچون حادثه تروریستی تاسوکی و گروگانگیری مردم بزنند.
شریف خاطرنشان کرد: به لحاظ نظامی وقتی دشمن دست به عملیات انتحاری می‌زند این امر ناشی از ضعف آنها در انجام عملیات‌های غیرانتحاری بوده و می‌توان گفت که این عملیات آخرین تیر ترکش این گروهک‌های تروریستی است.