حمایت علمای اهل تسنن آذربایجان غربی و کردستان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
ساعت ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۳ : توسط : حسینی
علما و روحانیون اهل سنت استان‌های آذربایجان غربی و کردستان ضمن حمایت از نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، امام جمعه موقت شهرستان بوکان ضمن محکوم کردن عملیات تروریستی انجام شده در شرق کشور به جایگاه علما اشاره کرد و اظهار داشت: علما شمشیر دو لبه ای هستند که باعث تحول در دین و دنیا می شوند.
ملا "علی سلیمی" در خصوص نفی خشونت در جامعه افزود: انجام عملیات تروریستی در مناطق سنی و شیعه نشین کشور موجب اتحاد و برادران شیعه و سنی می شود و این پیوند سد محکمی در مقابل دشمنان است.
وی به ترفند های دشمنان اسلام در چند قرن اخیر اشاره کرد و گفت: دشمنان در قرن بیستم با به وجود آمدن مکاتب مارکسیسم ، ماتریالیسم، سکولار و غیره، آنان را در مقابل اسلام قرار داده و با تخریب مسلمانان و از بین بردن مساجد و اعتقادات مردم قصد ضربه زدن به اسلام را دارند.
وی افزود: امروز نیز دست از ترفند بر نداشته و می خواهند با ایجاد تفرقه بین مذهب شیعه و سنی به اسلام ضربه بزنند و در این راستا اقدام به کشتن روحانیون اهل تسنن و همچنین فرماندهان رشید سپاه اسلام در سیستان و بلوچستان کردند کردند.

**علمای اهل سنت نیز از نهاد مقدسی همچون سپاه حمایت می کنند

او گفت: دشمنان بدانند که علمای جوان و با سواد اهل سنت نیز از نهاد مقدسی همچون سپاه حمایت می کنند.
امام جمعه اهل تسنن مردم ارومیه نیز طی سخنانی ضمن اشاره به زندگی بزرگان دین مبین اسلامی گفت: دین اسلام نفی همه خشونت هاست و با کشتن شدن هر فرد از هر دینی مخالف است.
ملا عبدالقادر بیضاوی افزود: امینت و آسایشی که در منطقه حاکم است مرهون زحمات روحانیون و فرماندهان انتظامی و نظامی است و باید شاکر این امنیت بود.
وی گفت: دشمنان اسلام و مسلمین نباید در سرزمین های اسلامی پایگاه داشته باشند و از منافع این کشورها به نفع خود و به ضرر مسلمانان استفاده کنند.
یکی دیگر از روحانیون شهرستان سقز ضمن تاکید بر اتحاد میان مسلمانان درمقابل دشمنان گفت: دشمنان با تهاجم فرهنگی که راه انداخته اند با برنامه های خاص و شیو های گوناگون قصد تخریب اسلام را دارند.
سید محی الدین قریشی، درباره چگونگی حمایت مردم از اسلام اظهار داشت: واجب دینی است که مردم اموال خود را در راه اسلام و تبلیغ برای دین اسلام و مبارزه با دشمنان اسلام انفاق کنند.
امام جمعه نالوسی نیز ضمن اشاره به جایگاه شامخ و والای شهیدان اسلام گفت: تمامی متعلقات انسان دنیوی بوده و قابل جبران است ولی حیات و زندگی یک انسان به هیچ وجه قابل جبران نیست و دوباره باز نمی گردد.
ملا قادر کردی با اشاره به ترور و اهداف تروریست ها گفت: ترور وسیله انسان‌های بی منطقی است که می خواهند به اهداف شوم خود برسند.
وی یکی از اهداف دشمنان امت اسلامی را ایجاد تفرقه و بدبینی در بین مردم عوام اعلام کرد و گفت: روحانیون و علما تمام سعی و تلاش خود را برای ارتقا سطح آگاهی مردم به کار بسته و خود را وقف حفظ دین آنان کرده اند.
امام جمعه مهاباد نیز در این همایش هدف از انجام عملیات تروریستی در کشورهای مسلمان را ناامن جلوه دادن سرزمین اسلامی اعلام کرد و گفت: استکبار جهانی با انواع توطئه ها و حمایت از تروریسم و ترویج آن سعی می کند اسلام و شهرهای اسلامی را ناامن و خطرناک جلوه دهد.
ملا قادر سهرابی با اشاره به ظهور گروهک های تروریستی ریگی، القاعده و طالبان در افغانستان و پاکستان اظهار داشت: علت اصلی تاسیس این گروهک‌ها انجام مقاصد شوم و پلیدی همچون مقابله با کشور ایران است.
او تصریح کرد: اما چون طرح موفق نبود دولت های غربی به عنوان حامیان اصلی، آنان را در کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان متفرق کرده و باعث بروز مشکلات امروزی شده اند.
همچنین کارشناش ارشد مسایل سیاسی و امنیتی استانداری کردستان نیز در این همایش گفت: اسلام دین صلح و آرامش است و همیشه توصیه به صلح، آرامش، امنیت و ثبات در جامعه را یکی از مباحث مهم در دین مبین اسلام است.
عبدالله محمود فانی افزود: در اسلام و قرآن دعوت به صلح و ارامش و حفظ ارزش‌های انسانی است و در اسلام بیش از هر چیزی به همزیستی مسالمت آمیز تاکید شده است.
وی با بررسی مفهوم بین جهاد و ترور گفت: در جهاد اسلامی بر پذیرش تقاضای پناهندگی ممنوعیت اعمال ضد انسانی و عدم بر خورد با ایران تاکید فراوان شده است اما در ترور این گونه نیست و انسان‌ها ناجوانمردانه به قتل می رسند.