اتحادیه عرب خواستار دخالت شورای امنیت درباره اوضاع قدس شد
ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: اتحادیه عرب امروز از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا برای توقف تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی و شهر اشغالی قدس فوری وارد عمل شود.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری کویت، "عمرو موسی " دبیرکل اتحادیه عرب در بیانیه خود رژیم صهیونیستی را مسئول تشدید تنش‌ها و اقدامات خشونت‌آمیز ناشی از آن دانست که بحران اوضاع در سرزمین‌های اشغالی و منطقه را افزایش می‌دهد.
وی درباره تبعات خطرناک یورش نیروهای رژیم صهیونیستی به صحن مسجدالاقصی هشدار داد و خواستار توقف تعدی این رژیم و شکستن فوری محاصره تحمیلی و آزادی مدافعان مسجدالاقصی و نمازگزاران بازداشت شده شد.
وی یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد و گفت: هتک‌حرمت مداوم مسجدالاقصی توسط اسرائیل همزمان با افزایش عملیات شهرک‌سازی در بخش شرقی قدس نشان دهنده رویکرد خطرناکی است که کابینه کنونی اسرائیل در پیش گرفته است.
صبح امروز (یکشنبه) یهودیان افراطی به مسجدالاقصی یورش بردند و پلیس رژیم صهیونیستی نیز در اقدامی هماهنگ با آنان تعدادی از تحصن‌کنندگان فلسطینی را به اسارت گرفت.
بر اساس این گزارش، شماری از فلسطینیان تحصن کننده در داخل مسجدالاقصی بر اثر شلیک گلوله‌های جنگی و گلوله‌های اشک‌آور زخمی شدند و نظامیان صهیونیست اجازه ورود کادرهای پزشکی برای امداد به آسیب دیدگان را ندادند.
نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی پس از درگیری با نمازگزاران فلسطینی که صبح امروز روی داد، ورودی‌ها مسجدالاقصی را بر روی فلسطینی‌ها بست.
یورش صبح امروز نظامیان صهیونیست پس از آن روی داد که مردم فلسطین با برپایی تظاهراتی خواستار محافظت از قدس در برابر صهیونیست‌های تندرو شدند.